10 najlepších vecí v Dubrovníku v Chorvátsku [s navrhovanými dennými prehliadkami)


Plánujete výlet do jedného z najobľúbenejších miest v Chorvátsku? Ťažko si vyberiete najlepšie miesta, kam ísť? Sme tu, aby sme pomohli! V tomto článku sme vám ponúkli zoznam vecí, ktoré môžete robiť v Dubrovníku v Chorvátsku. Toto mesto je známe svojím konkrétnym starým mestom. Obklopený obrovskými kamennými múrmi, ktoré boli dokončené v 16. storočí, niet divu, že toto miesto je nevyhnutnosťou, keď ste v Chorvátsku.

Vezmite si autobus, trajekt alebo trénujte na najlepšie miesta na svete
,

,

Nájdite moje cestovné lístky

Morgan
Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Náš cestovný sprievodca na ostrove Brac v Chorvátsku – plachtenie a pobyt v Orvas Villas

7 Úžasné veci, ktoré môžete robiť vo Valencii, Španielsko @GordyandPaula

15 najlepších vecí v Algarve v Portugalsku

Ako požiadať o Chorvátsko cestovateľské vízum s pasom Filipínsky pas

Top 7 vecí v Berlíne v Nemecku pre páry

Preskúmanie tohto mesta Dubrovnik je taká skúsenosť, ktorú si treba zapamätať. A vďaka svojej bohatej histórii sa turisti veľa naučia z pobytu tu.

Tu sú veci, ktoré môžete robiť v Dubrovníku v Chorvátsku, ktoré odporúčame

Obsah

1. Prejdite sa na Muralles de Dubrovnik
2. Preskúmajte staré mesto Dubrovnik
3. Chlad na ostrove Lokrum
4. Radosť z výhľadu na Fort Lovrijec
5. Vyliezť na vrch Mount Srd
6. Obdivujte Dubrovnika z iného pohľadu na káblovom televízii v Dubrovníku
7. Radosť z vášho dňa na ostrove Lopud
8. Buďte ohromení na vápencovej ulici Stradun
9. Fotografujte dobré obrázky pri hromadnej bráne
10. Majte dobrodružný deň v Lapad
11. Nájdite ubytovanie v Dubrovníku v Chorvátsku

1. Prejdite sa na Muralles de Dubrovnik

Foto: Dronepicr CC od 2.0
Žiadny výlet do Dubrovníka nie je úplný, ak sem nepôjdete. Choďte do Muralles de Dubrovnik alebo steny Dubrovníka v Chorvátsku je prechádzka, ktorá by vám umožnila pochopiť bohatú a konvenčnú históriu od stredoveku až do dnešného dňa. Tieto steny boli postavené medzi 12. a 17. storočím ako Dubrovníkova obrana. Každý roh v tomto murovanom meste je jednoducho krásny. V tejto oblasti nájdete aj veľa barov a reštaurácií. Musíte však pripraviť svoju kabelku, pretože ísť sem je skutočne drahé. A očakávajte, že urobíte veľa prechádzok, takže nie pre slabých srdečných.

Navrhovaná prehliadka: Dubrovnik: Výlet „Game of Thrones“ s lístkom na vonkajšiu stenu

2. Preskúmajte staré mesto Dubrovnik

Foto: Shiraz Chakera CC BY-SA 2.0
Staré mesto v Dubrovníku poskytuje atraktívne budovy, reštaurácie, obchody a oveľa viac. Mnohé z vecí, ktoré tu uvidíte, boli zničené v vojne 90. rokov. Dokázali ich však skutočne dobre obnoviť, zdá sa, že ste práve cestovali späť v čase. Ceny v Starom meste sú tiež pomerne vyššie v porovnaní s ostatnými miestami mimo neho. Ale to je pochopiteľné. Očakávajte aj veľa prechádzok a krokov.

Navrhovaná prehliadka: Dubrovnik: Staré mesto a mestské steny Súkromná pešia prehliadka

3. Chlad na ostrove Lokrum

Foto: Krešir Kroflin CC BY-SA 2.0

Ak chcete zažiť úžasné dobrodružstvo, navštívte ostrov Lokrum. Sedí v Jadrannom mori a kroky 600 metrov od Dubrovníka. Zažite 15-minútovú jazdu loďou od starého prístavu, ktorý tu ide. Na ostrove uvidíte veľa kaviarní, reštaurácií, starých budov, botanických záhrad a niektorých miest, ktoré sú k dispozícii na kúpanie! Nehovoriac o názore, ktorý má tento ostrov. Navyše môžete urobiť dlhú alebo krátku túru, zatiaľ čo tu strávite hodinu alebo dokonca deň. Keď prídete na ostrov Lokrum, nie je premrhaný čas.

Navrhovaná prehliadka: Dubrovnik: 3-hodinová prehliadka Sunset Sea Kayaking Tour

4. Radosť z výhľadu na Fort Lovrijec

Foto: Richard Mortel CC od 2.0

Ďalšie miesto, kde obdivovať a predstaviť si, že ste späť v minulosti. Fort Lovrijec nie je taká veľká pevnosť, ale určite poskytuje veľa krásnych výhľadov. Tu však nenájdete žiadne vysvetlenie ani informácie týkajúce sa pevnosti. Takže ak vás to zaujíma, odporúča sa získať sprievodcu cestou alebo si priniesť sprievodcu. Aj keď je to stále vaša voľba, ak sa chcete len potešiť v okamihu, keď ste tu. a prečo nie? Z pevnosti uvidíte ideálny výhľad na steny Dubrovníka. aké milé!

Navrhovaná prehliadka: Dubrovnik: Tour 2-Hour Of Thrones Tour

5. Vyliezť na vrch Mount Srd

Foto: Dronepicr CC od 2.0

Pre adrenalínové jinkies tam je tento pre vás! Mount SRD sa nachádza hneď za stenami Dubrovnika. Ak chcete vo svojich veciach robiť nejaké dobrodružstvo v Dubrovníku v Chorvátsku, toto je ideálne. Hory iba schody 412 metrov. Lezenie si nevyžaduje veľa času, pokiaľ nie ste úplne fyzicky fit (alebo urobíte veľa zastávok na fotografovanie). Po krátkej túre vás samozrejme odmení veľmi veľkolepý výhľad na mesto, ktoré je obklopené kopcami. Ale ak nie ste skutočne na turistike, ale stále chcete ísť na vrchol, nemusíte sa báť, pretože môžete jazdiť na káblovom televíznom aute. Je to však trochu drahé.

Navrhovaná prehliadka: západ slnkanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *