Casa Rap: Výhody pomalého varenia v Batangase, Filipíny


Bad Traveller, ako aj jeho zlý dobrý priateľ, sa na seba pozerali, pretože sme mali našu prvú lyžicu. Rovnako ako s druhom úsmevu, ktorý prerezal našu tvár, sme pochopili, že sme v Casa Rap na raňajky stáli stále celé, ako aj problémy.

Casa Rap, niekedy nazývaný Cafe Casa Rap, je reštaurácia zastrčená v obytnej oblasti pozdĺž diaľnice v San Jose v Batangase. Nájdenie nebolo veľmi jednoduché. Žiadny z ľudí, o ktorých sme sa pýtali, že sa tu priamo nerozumel tejto kaviarni alebo kde sa našli presne. Vyzbrojení informáciami, ktoré boli nájdené, sme stále nastúpili na Jeepney a požiadali sme vodiča, aby nás nechal pochopiť, keď ideme do Barangay Banay-Banay. Bohužiaľ pre nás vodič zabudol. Povedzte Bohu, všimol som si nenápadné drevené značenie postavené pozdĺž diaľnice, napriek tomu, že je takmer skryté listami, ako aj viničmi. Zaujímalo by ma, či som to videl správne, trvalo mi to ešte pár sekúnd, kým som požiadal vodiča, aby sa zastavil. Museli sme kráčať sto trávnikov späť.

Nenápadné značenie Casa Rap! Dajte si pozor na to!

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Miesto
Jedlo
O šesť mesiacov neskôr
Ponuka
Najlepšie hotely, ako aj letoviská v Batangassearch pre viac ubytovania Batangas!

Viac tipov na YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Miesto

Casa Rap je zasadený do obytnej záhrady. Celé umiestnenie sa skutočne javilo ako starý skleník s preplnenými stolmi, ako aj stoličky rôznych tvarov, ako aj veľkostí. Bol to však skvelý typ neporiadku, pretože k tomu pridal charakter, ako aj mimoriadne „organický“ pocit. Museli sme chodiť takmer po celej dĺžke zakrytej cesty k kaviarni, čo nám vôbec nevadilo, pretože cesta vyzdobila cesta. Keď sme sa dostali na miesto, objavili sme sa sami. Boli sme úplne prvými klientmi dňa, ako sme boli v tom čase jediní.

„Slow Food Cafe“ napísaná na obálke ponuky bola prvá, ktorá nás upútala. Poznámka presne vysvetlila, ako si cenia sebakontrolu pomalého varenia jedla, ako aj na naše očakávania. Pretože to bolo okolo 8:00, rozhodli sme sa dostať svoje raňajky. Nechajte čakať!

Našťastie čakanie sa ukázalo, že v Casa Rap nie je ťažké. Bolo toho toľko, na čo sa treba pozrieť. Od rastlín, ktoré slúžili ako živé ozdoby reštaurácie, až po figúrky anjelov, až po zarámované výrezy širokých listín s priaznivými hodnoteniami reštaurácie visiace na jednom zverejnení upokojujúcich správ uverejnených v okolí, reštaurácia podporuje relaxačné aj pozitívne prostredie Akýkoľvek typ klienta určite ocení. Bolo to ako umelecká galéria uspokojuje skleník, ktorý vyhovuje záhradnej reštaurácii. Sakra, dokonca aj ich toaleta vyzerala príjemne.

Vo vnútri Casa Rap
Jedna z mnohých inšpiratívnych správ, ktoré objavíte vo vnútri
Všeobecné prostredie podlahy dominovali drevo a kamienky. Reštaurácia je posypaná štrkom, z ktorého stúpajú drevené stĺpiky. Poloha nie je vybavená AirCon, ktorý však potrebuje to, keď ste obklopení najlepším klimatizáciou v prírode – stromami! Doslova to bol dych čerstvého vzduchu. V jednom okamihu smerovala k nám hydina, ako aj vtedy okolo reštaurácie. Bol to zábavný a osviežujúci pohľad.

Po zadaní našich objednávok som sa rozhodol pozrieť sa na ďalšie časti reštaurácie. Videl som ich modlitebnú miestnosť, malý roh pod holým nebom, kde klienti môžu tráviť čas na okamih mieru, ako aj modlitbu.

Vedľa toho je betónové schodisko, ktoré vás povedie pozdĺž okraja útesu Fern Fringed, ktorý ide hlboko k pokojnej rieke pod. Verte mi, keď tvrdím, že je strmý. Padanie dole môže byť zábava, ale pre niektorých ľudí môže byť skôr ťažkosti. (A niektorými ľuďmi mám na mysli seba.)

Schodisko k rieke!
Viac letov!
Malý chatrč pri rieke pri základni útesu
Jedlo

Čašníčka najskôr podávala našu horúcu čokoládu. Na začiatku sme boli trochu prepustení, keď sme to videli, ako to bolo obsiahnuté v pomerne malom pohári. Horúca čokoláda však bola fenomenálna. Nemusí to byť také obrovské porcie, ale bolo silné, ako aj bohaté a chutné.

Hustá, bohatá horúca čokoláda
Netrvalo to dlho, kým sa naše objednávky podávali. Mal som Tapang Casa rap, ktorý mi pripomenul obvyklý tapang Taal (P130), môj preferovaný od detstva. Na rozdiel od väčšiny tapas máme tu v Manila, tapang casa rap je bravčové a sladšie. Bolo vyprážané a áno, trochu mastné, ale mäso bolo jemné a skutočne chutné.

Tapang Casa rap (P130)
Požiadali sme ocot a tak nám to poskytli. S týmito rozkošnými chilli papričkami. Nechápem, čomu telefonuješ toto … Cherry Chili Peppers?
Longganisang Hubad (P130)
Moja dobrá priateľka Celine objednala Longganisang Hubad (P130), ako aj ona bola dostatočná na to, aby sa so mnou podelila. The taste of the garlic wastruly strong, which I loved, as well as there was not much fat (unlike what I was utilized to). Both of us, however, had the exact same decision — it was as well salty for our taste. We just type of required ourselves to surface it.

For dessert, we had that legendary halo halo. different from the usual halo-halo we see in the streets or those served in metropolitan restaurants, this halo-halo did not have much ingredients. In fact, it only had three major components — macapuno, pinipig, as well as leche flan. as well as yes, ice as well as milk, of course. however they were sufficient to make it the most mouthwatering, most unforgettable as well as the best-tasting halo-halo I have tasted anywhere ever. as well as you shouldn’t take my word for it. Drive to Batangas as well as try it for yourself.

The world-tasting halo-halo. At least for me. Haha. (P80)
I had always wished to come back to Casa Rap since the moment we left the place. There were just so many products on their menu that I discovered interesting. Unfortunately, we had so bit time at the moment so we had to split right away. I guaranteed myself to come back with more good friends this time around as well as try a few of the other dishes that failed to satisfy my poor, always-rumbling tummy.

O šesť mesiacov neskôr

Only six months after my very first see to Casa Rap, I discovered myself at its doorstep again. This time, with more friends.

After over 30 minutes, lunch was served. very first to find was the kalderetang baka (beef caldereta). It was not really our very first choice. We originally desired pork humba but, apparently, one needs to phone call in advance for it. Upon the suggestion of the waitress, we settled with kalderetang baka. It was a excellent decision! Unlike some caldereta versions that we were utilized to, Casa Rap’s was almost lacking sauce for it was somewhat absorbed by the meat. The tender beef pieces were completely covered with its super rich sauce that it was almost impossible to drip. Our group agreed that it was, hands down, the very best beef caldereta that ever graced our tastebuds. as well as the chili garnish (which appeared like a strawberry) was a excellent eye-candy, too!

Kalderetang Baka (Beef Caldereta) by Casa Rap
Next to be served was the casserole of sinigang na hipon. There were only three or four shrimps in that serving (I can’t recall the precise number however I keep in mind that none of us had more than one piece). It was completely cooked however there was truly nothing remarkably spectacular about it. Nevertheless, the perfect mix of the seafood flavor as well as the sourness of its soup did not disappoint at all.

Ginataang Tilapia by Casa Rap
Sinigang na Hipon by Casa Rap
But disappoint was precisely what the ginataang tilapia did. While the fish was soft as well as cooked just right, the coconut sauce tasted dull as well as as well thin for my taste.

The plate of miki-bihon, however, brought it back to positive town. Of all the kinds of pansit, I just like miki-bihon the very best since I like the combination of the tasty miki as well as the smooth bihon. Casa Rap’s version had lots of carrots, beans, as well as cabbage, which retained their natural crisp even after cooking. The poultry liver brought protein as well as iron to the mix. Páčilo sa mi to. It was served with calamansi.

Miki-bihon by Casa Rap
Fruit shakes (avocado as well as cantaloupe)
Ponuka

Tempted to drive to Batangas for a delectable dining experience at Casa Rap? inspect out their menu. This includes the costs as of June 2012.

Casa Rap Merienda Menu
Casa Rap Lunch Menu
Casa Rap dessert Menu
Casa Rap breakfast Menu

NOTE: This article was published in 2012. I am not sure if Casa Rap is still operational today.

How to get there: If you’re commuting from Manila, take the bus to Lipa City as well as alight at the Lipa Bus Stop. There you can take the jeepney going to San Jose. Casa Rap lies a kilometer before the San Jose Y junction. watch out for KM 90. If you’re driving, take the star Tollway as well as exit at Tambo. Go directly ahead up until you reach Brgy. Banay-Banay in San Jose. Casa Rap is on your right.

Casa Rap
Km 90, Barangay Banay-Banay, San Jose, Batangas

Najlepšie hotely, ako aj letoviská v Batangas

Podľa skóre hodnotenia Agoda.

Acuaverde Beach Resort & Hotel Inc. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

Virgin Beach Resort. Skontrolujte sadzby a dostupnosť! ✅

NDN Grand Hotel. Skontrolujte sadzby a dostupnosť! ✅

Palm Beach Resort. Skontrolujte sadzby a dostupnosť! ✅

Cintai – Coritos Garden Hotel. Skontrolujte sadzby a dostupnosť! ✅

Search for more Batangas Accommodations!

Viac tipov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

Bulalo: Podpisová polievka z Batangas, Filipíny

CAFE DE LIPA: Reviving Kapeng Barako Glory in Batangas, Philippines

Cafe Milflores: Where to eat in Batangas City, Philippines

KAINAN SA DALAMPASIGAN: Where to eat in Nasugbu, Batangas

Lomi King: Where to eat in Lipa, Batangas, Philippines

9 uniqueJedlá batangueno, ktoré musíte vyskúšať

Kaviareň na ranči: Kde jesť v Taal, Batangas

5 Pinoy Recepty na Vianoce a Silvester (Noche Buena & Media Noche Food nápady)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *