PULA: Perfektná základňa na kontrolu ISTIA


Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak s týmito odkazmi uskutočníte nákup, urobím kompenzáciu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Zatiaľ čo všetky lety do pôdy Istria v Pule, väčšina ľudí sa vyhýba mestu a zamieria priamo do plážových letovísk. Nie my. Vybrali sme sa na pobyt v Pule, pretože sme chceli vidieť čo najviac Istriu, ako sme si mysleli, že sme sa zakladali v meste.

Rovnako sa musíme blázniť v niektorých rímskych zrúcaninách, napríklad Pula Arena, ako aj vo fóre.

Pula je jednoduchá vzdialenosť od väčšiny bodov záujmu v Istrii:

20 minút do Prevantury, ako aj brána na pláže v Kamenjaku

40 minút od Rovinj (a môžete sa zastaviť vo Vodnjane a Rovinj na ceste)

60 minút do Motovun, ako aj do kopcových miest ďalekého severu

90 minút od Rijeka, ako aj brána do zvyšku Chorvátsko.

Jediná vec je, že jazda v meste je trochu náročná. Veľa ciest bolo zatvorených pre výstavbu, vrátane primárnych priechodov, ako aj každá ulica sa zdala byť jednou zo spôsobov, čo vás uviazne v nekonečných kruhoch. Mať mapy Google na iPade nás pri mnohých príležitostiach uložili.

A zatiaľ čo výhľad na výstavbu na nábreží Pula nemusí byť taký veľký, žeriavy môžu počas západu slnka vyzerať strašne pekne.

Ale mojou najvýhodnejšou vecou na Pule je Jupiter Pizzeria.

Toto je hľuzovská pizza Jupitera. Stredná pizza stojí 42 kuna (jednoduché 7 dolárov), ako aj to je absolútne chutná masa syra, ako aj paradajky, ako aj čierne hľuzovky.

Dovnaj to takto: Dave nenávidí hľuzovky. A táto pizza sa mu páčila.

Ak pôjdete do Jupitera, nezabudnite si ho objednať s paradajkovou omáčkou – nechal som ju podávať s omáčkou aj bez neho. Ponuky sa líšia.

Vrátili sme sa na druhé kolo Jupiter Pizza. Ale možno som tam zjedol všetky štyri noci.

Kde zostať

Vďaka nášmu partnerstvu s Hostelworld sme mohli vyskúšať dve mimoriadne odlišné vlastnosti v Pule.

Hostel Pipistrelo

Hostel Pipistrelo, kde sme zostali prvé tri noci, je ďaleko od tradičného hostela – zatiaľ čo je tu koľaj z dvoch susedných miestností, z ktorých každá má sadu poschodových postelí, je tento hostel o osobných priestoroch – zdobený v štýle hudby , filmy, poézia, ako aj ďalšie.

Ak zostanete v miestnosti na hudbu, Rod Stewart vás sleduje, keď spíte.

Zostali sme v osobnom priestore so spoločným kúpeľom. Aj keď bola kúpeľňa zdieľaná, nevideli sme ostatných ľudí, ktorí ju vôbec zdieľali. Bolo to ako mať vlastnú kúpeľňu. Rovnako ako čokoľvek iné v hosteli, bolo to mimoriadne čisté.

Boli sme v „lustrovom“ priestore, ktorý mal nad hlavou hniezdny luster podobný obrovským vtákom, avšak zvyšok priestoru bol milosrdne normálny:

Bol som ohromený, že bydlisko, ako je táto myšlienka o sebe o sebe, to bolo oveľa viac ako hotel rozpočtového plánu, avšak bez podivného pocitu, ktorý definuje toľko hotelov s rozpočtovým plánom! Dôkaz, že na Hostelworld sú nejaké skutočné objavy.

Rozpustenie hostela Pipistrelo:

Umiestnenie: Vynikajúce – priamo na Riva, ako aj za rohom od fóra.

Zamestnanci: Mimoriadne milí ľudia.

Sociálna atmosféra: neexistujúca. Keď sme tam boli, budovali typický priestor.

Internet: Iba na spodných poschodiach, hoci slušný.

Cena: 26,08 dolárov na osobu za noc za osobné dvojnásobok so zdieľaným kúpeľom.

Nevýhody: Keď sme dorazili, nikto nebol okolo hostela, ani nebolo zverejnené telefónne číslo. Museli sme si požičať telefón a vytočiť neznačené náhodné čísla na okne, kým niekto neodpovedal.

Väčšina hostela

Vo väčšine hostelov, kde sme strávili poslednú noc v Pule, mala sociálnu atmosféru hostela s nízkym kľúčom, ktorú som miloval. Bolo to teplé, útulné, rovnako ako charakter – bolo to ako vysokoškolská internát toho vášho pekného spolužiaka, ktorý vás pozýva na štúdium. Nie je prekrývaný, akokoľvek pohodlný a privítaný.

Bohužiaľ sme mali v tomto hosteli ťažký čas. Ráno sme sa ukázali na adrese, čo znamená skontrolovať pred šoférovaním na pláž v Kamenjaku, avšak neexistoval žiadny náznak hostela na dverách alebo na bzučiakoch. Po prepustení do budovy obyvateľom sme nevideli náznaky na žiadnych typoch dverí ani na žiadnych telefónnych číslach. Vyzeralo to, akoby sa pohli.

Nakoniec sme sa zabezpečili rovnako, ako sme práve išli na pláž s našimi taškami v aute.

Po tom, čo sa dostali cez Skype na telefónne číslo, ktoré mi poslali e -mailom skôr, povedali nám, že včera v noci boli všetky indikácie zničené; Problémy so zdravím domácností a wellness ich tiež držali ďalej od hostela. Zdalo sa, že to bola situácia zlého načasovania naprieč plošinou. Nakoniec sme však objavili naše miesto.

Väčšina hostelu nemá webovú stránku, ako som im povedal, že požiadavkyAk chcete získať jeden – aj keď je to iba bezplatná stránka na stránke WordPress.com. Keby mi neposlali svoje telefónne číslo v rámci našej dohody o partnerstve, nemali by sme ich spôsob, ako ich kontaktovať, pretože webové stránky rezervácie hostelov, skôr pochopiteľne, nepovoľujú zobrazenie telefónnych čísel.

Napriek hroznému začiatku chcem, aby sme to odstránili, že sme mali vo väčšine hostelov skutočne pekný čas. Bol to typ priateľského, príjemného komunitného hostela, ktorý sa mi páči. Išli sme, aby sme skontrolovali ich ďalšiu hostel, Riva, ako aj objavili sme podobne teplú a príjemnú atmosféru s batohmi, ktoré sedeli okolo, smejú sa, varíme v kuchyni.

A vynikajúce prekvapenie bolo, že Skender, jeden z majiteľov, nielenže sa využíval online v Bostone – využíval online cez ulicu od miesta, kde som žil! Išli sme do inštitúcie vedľa všetkých ostatných (on na Berklee College of Music, Me v Bostonskej konzervatóriu). Využil na bartend v jednom z mojich preferovaných klubov (teraz nazývaných Umbria), ako sme obaja využili na zasiahnutie Symphony Mart Mart pre neskorá noc. Najpravdepodobnejšie sme narazili na seba najmenej raz. Je to šialené, ako môžete lietať do Chorvátska, ako aj objaviť také úzke spojenie s vami doma.

Väčšina rozpadu hostela:

Domácnosť má dva hostely v Pule: Hostel Most a Riva Hostel.

Poloha: Na pokojnejšej ulici v Pule, päťminútová prechádzka od väčšiny centrálnych atrakcií. Riva Hostel je v centre vecí.

Zamestnanci: Fantastický. Chcel som sa nastúpiť s touto rodinou.

Sociálna atmosféra: Určite ju uľahčujú, s útulnými typickými priestormi, ako aj veľkým množstvom zariadení. V Riva Hostel bolo viac ľudí ako väčšina hostelov.

Internet: V súčasnosti ho nahrádzajú, takže to nefungovalo. Poslali nás do Riva Hostel, kde bol web skvelý.

Cena: 23,87 dolárov za noc za jednu lôžko v trojlôžkovej internáte.

Nevýhody: Okolnosť, ktorú som opísal. Vo väčšine hostelov tiež nie sú ponúkané žiadne osobné priestory.

General so sebou: Obidva tieto hostely sa mi užili a znova by som zostal v každom z nich. Sú však pre rôzne typy pobytov. Choďte do hostela Pipistrelo pre cenovo dostupný osobný priestor (so štýlom); Choďte do väčšiny hostela (alebo Riva Hostel) na noc v internátoch, ako aj na zábavnú aj sociálnu atmosféru.

Ďakujeme za Hostelworld, Hostel Pipistrelo a väčšinu hostela za bezplatné pobyty. Všetky názory, ako vždy, sú moje vlastné.

Získajte e -mailové aktualizácie od spoločnosti Katenever Miss A. Odhláste sa kedykoľvek!

Prvok meno prvé meno
Posledný názov Namelast
Váš e -mail e -mail
Predložiť

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *