5 Foodie Finds – Gin, víno, pivá, bary a pisco


, ktoré skúmajú úžasný svet jedla a nápojov, je o chutnom objavení nových produktov a miest na jeho ochutenie. Nemáme radi nič lepšie ako zdieľať naše objavy s vami, takže tu sú naše najaktuálnejšie nálezy 5 Foodie.

Keď sa týka jedla a pitia, medzi nimi je často bitka o dominanciu. Ale v tomto vydaní 5 nálezov potravín, pretože raz necháme chlast hovoriť nepretržite.

Našli sme niekoľko pozoruhodných vecí, aby sme sa nedávno začali večierok, a my sme nadšení, aby sme vám o nich povedali.

Takže tu je náš najaktuálnejší 5 foodie (alebo to musí byť ‘Drinkie) Nájde:

Kameň chce sezónny gin

Sme obrovskí fanúšikovia kameňa chceme liehovar v Bathurst, NSW. Ian Glen, liehovar hlavy a majiteľ tohto krásneho liehovaru na malé remeselné liehovary nie je to, čo by ste očakávali od šialeného génia vedca. Ticho hovorené, nenáročné a obočie nedotknuté a nepodpísané, je vždy príjemným prekvapením vidieť, čo mágia pochádza z jeho oslnivého mozgu.

Jeho pravidelný gin je krásne hladký, jeho kvapka Rum Dead Man’s Rum Dead Man je umeleckým dielom a som dosť čiastočne pre Grappu, ktorú robí.

Je to však sezónne vydania ginu, ktoré každoročne robíme, veľmi sa teším. Minulý rok to urobil, pomarančový kvet Gin. Tento rok urobil hľuzovkový gin od skutočných hľuzoviek Aussie, ktorý sa kŕmil sám. Tieto veci sú také nové, že o tom nemáme ani obraz … zatiaľ!

Tajná fľaša

Pripojiť sa k klubu Bieleho vína môže byť skvelým spôsobom, ako preskúmať nové víno a rozšíriť svoje znalosti a zbierku bieleho vína bez toho, aby ste sa museli obávať výskumu. Nikdy však neviete, či sa budete tešiť z fliaš, ktoré vám posielajú.

Takto je tajná fľaša iná. Namiesto toho, aby vám boli zaslané fľaše neznámeho bieleho vína, títo ľudia vám najskôr posielajú vzorky. Získate škatuľu s tromi gigantickými sklenenými testovacími trubicami, ktoré sú, ale ako veľmi dlhé krky na biele víno mínus telo.

Každá trubica má vzorku vína tohto vydania, ktoré môžete získať oveľa viac, ak sa vám bude páčiť. A čo viac, vína, ktoré ľudia v Secret Bottle Curate pre vás všetci pochádzajú z malých, neobjavených vinárstiev z celej Austrálie.

Existuje veľa nedostatočne zastúpených vinárov, ktorí nemajú dostatočne veľký výnos alebo obrat na to, aby v AUS mali dvere pivnice, ale ich výrobky sú úplne ohromujúce.

TUMUT River Brewing Co – kňučanie ošípaných a scbw

Možno ako vy, nikdy sme nepočuli o malom mestečku Tumutu (to je „Chew-Met“) asi 20 minút od zábavne pomenovaného riečneho mesta Wagga Wagga (to je „Wogga-wogga“, nie „vplávanie“) predtým. A to je dosť fér.

Ale vďaka týždenni Sydney Craft Beer Week, ktorý sa uvažuje o tom, že toto vidiecke mesto Nového Južného Walesu je teraz na našom radare. Drobný pivovar, ktorý prevádzkuje dva Aussie Blokes, sa objavuje nejaké mimoriadne pivo.

Nedávno sme sa predstavili ich kňučanie ošípaných a musím povedať, že to bola láska na prvom dúšku. Plné chuti, ktorá vydrží navždy, krásne krémové telo a chmeľovú hlavu, je teraz na vrchole môjho zoznamu, aby ste mohli piť toľko, koľko môžem nájsť!

Burrow

Ak existuje jedna vec, ktorú milujeme, nájde nový malý bar, ktorý sa má podoprieť a potešiť v spoľahlivom kokteile. A to je presne to, čo sme tu dostali s Burrow Bar.

Zastrčený v srdci finančnej štvrti Sydney a vyzeral oveľa viac ako nakladacie dokové dvere ako Speakeasy Barrow Bar. Je vlastnený a prevádzkovaný štyrmi priateľmi, ktorých zameranie sa zameriava na skvelé služby, chutné jedlo a dobre vypracované nápoje.

Trafiť klinec po hlavičke! Navyše interiér tohto malého skrytého mesta je útulný a plný kúzla starého sveta. To, čo chcete v malom bare, a na rozdiel od rýchlo sa rozvíjajúceho lesklého moderného sveta života CBD, ktorý sa deje všade okolo nich.

Môžete tu získať najrôznejšie nápoje, ale koktaily – najmä klasiky ako môj najlepší gin martini – sú skutočne miestom, kde títo ľudia iskrijú. Musíte tu v Sydney City.

Pisco a La Puerta

Vždy sa chceme dozvedieť o nových druhoch alkoholu. O Pisco sme nevedeli nič donedávna. Pisco je alkohol založený na hrozne, ktorý Španieli priniesli do Peru v 17. storočí, aby nahradili Arujo Brandy, ktorý zmeškali z domu.

Teraz sa stane národným nápojom Peru – a tiež Čile – a začal sa objavovať oveľa viac a oveľa viac koktailov po celom svete. Dobrá dobrá kyslá Pisco je veľmi obľúbená z mnohých, ale existuje veľa ďalších spôsobov, ako použiť tohto všestranného a podceňovaného ducha.

Kliknite sem, ak chcete oveľa viac informácií o Pisco.

Jedným z rozhodujúcich miest na vyskúšanie tohto nápoja v Sydney je v našej novej obľúbenej juhoamerickej reštaurácii La Puerta v neutrálnom zálive. La Puerta prevádzkuje tím manželov a manželky Oscar a Catherine Espinola a zameriavajú sa, prináša štandardné juhoamerické jedlo aktuálne a oživuje ho v Sydney.

A to samozrejme zahŕňa vytvorenie úžasných koktailov pisco!

Objavili ste čokoľvek delna pití nedávno? Už ste počuli alebo vyskúšali niektorú z nálezov tohto vydania? Povedzte nám všetko o tom v komentároch nižšie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *