10 víkendových výletov v blízkosti metra Manila [kde cestovať z Manily?]


chceli preskúmať metro Manila a jej okolie, ale neviem, kde začať? Zaujímate sa o to, že skončíte na organizovanej ceste z jednej pasce cestovateľov do druhej? Nuž, nie preto, že môžete začať len pár hodín mimo podnikovej džungle! V blízkosti Metro Manila je veľa cestovných destinácií, ktoré vyžadujú iba deň alebo dva časy, mnohé pravdepodobne vaše víkendy (alebo dlhé víkendy!). Takže je čas vystúpiť z vašej zóny pohodlia a trochu žiť!

Jonal Dela Cruz
Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Náš harmonogram a cestovný sprievodca po Intramuros a Binondo v Manile na Filipínach

Cestovný sprievodca do populárnych miest na Filipínach – 25 -dňové výlety, ktoré môžete urobiť na Filipínach

Zoznam najlepších rozpočtových hotelov a plážových letovísk v Batangas na Filipínach

15 úžasných miest, ktoré nájdete v provincii Laguna na Filipínach

Doprajte si relaxačné neba, keď som Onsen Medspa v Makati

Či už ste v historických budovách, plážach, dobrodružných športoch alebo horách a sopkách, tento zoznam 10 víkendových výletov v blízkosti Metro Manila vám určite ukáže stranu mesta, o ktorom ste nevedeli, že existuje!

Extra tip: Ak ste cudzincom a plánujete skontrolovať Filipíny, budete požiadaní o úplný cestovný harmonogram a overiteľný spiatočný letenka na prisťahovalectvo, ak neviete, kedy odchádzate z krajiny , jednoducho môžete získať refundateľný letový harmonogram z prenájmu letenky.

Obsah

1. Revisit Old Manila – Historická metra Manila
2. Putnajte sa okolo Rizal
3. Antique Metro Manila – Viva Bataan!
4. Scary Metro Manila – Conquering Corregidor!
5. Batangas, krajina Valiantu
6. Livin La Vida Laguna – Lakes v blízkosti Metro Manila
7. Bountiful Bulacan – jaskynný cieľ metra Manila
8. znovuobjavenie Nueva Ecija – príroda v blízkosti metra Manila
9. Pampanga Adventure – Sopky a jedlo v blízkosti metra Manila!
10. pobyt v Quezone – Festival cieľ v blízkosti Metro Manila

1. Revisit Old Manila – Historická metra Manila

Manila môže získať spravodlivý podiel negatívnej tlače, ale to nebolo vždy tak, najmä v jeho rozkvetu. Prečo nezačať ráno na kilometri 0? Rizal Park, oveľa typickejšie známy ako Luneta, sa považuje za najväčší mestský park v Ázii. Napriek tomu, že ho fotobombovali Torre de Manila, stále je nevyhnutnosťou pre miestnych obyvateľov aj cudzincov. Venujte pár hodín intramurosovi, murovanému mestu, buď pešo, Calesa (vozík ťahaný koňmi), alebo pripojením sa k prehliadke bambusových bicyklov. Tieto bicykle sú odlišné pre Áziu a krásne ručne vyrábané! Ak máte záujem o pešiu prehliadku, existuje niekoľko ľudí a skupín, ktoré ponúkajú informatívne a zábavné výlety intramuros a starej Manily. \

Doprajte si svoje vnútorné jedlo v Binondo, najstaršej čínskej štvrti na svete. Vzorka lahôdok od Dong Bei, Sincerity Café, Masuki Mami, Ying Ying Tea House a LGA Fastfood Estero medzi mnohými ďalšími. Nebojte sa vyskúšať početné reštaurácie s otvorom v stene! Aby ste vyhoreli ten veľký obed, navštívte kostol Binondo, kostol Cruz, kostol Quiapo a dokonca aj kostol San Sebastian (jediný kostol v Ázii) prechádzkou po tejto oblasti. Capte deň tým, že pôjdete do Národného múzea (v nedeľu zadarmo!), Aby ste videli spoliarium a ďalšie pozoruhodné umelecké diela zblízka.

Ak sa pozriete na niekoľko historických destinácií v Metro Manila, dozviete sa veľa o histórii a kultúrnych začiatkoch mesta. Môžete tiež pridať Cruise Manila Bay Sunset Cruise, kultúrne centrum Filipín.

Navrhovaná prehliadka: Big Binondo Food Wok

2. Putnajte sa okolo Rizal

Pre Antipola sa človek nemôže pokaziť tým, že začne deň v Antipolo Cathedral (Panna Márie mieru a dobrej plavby), než pokračuje do známeho pútnického miesta Svätého týždňa, mystickej jaskyne, ktorá sa môže pochváliť stalaktitovými a stalagmitovými formáciami, ktoré sa podobajú náboženským figúram . Človek nemusí byť moderným a súčasným znalcom umenia, ktorý sa teší v múzeu umenia Pinto, pretože celý priestor je určite sviatkom pre oči. Vo vnútri nájdete harmonogram sprievodcovského výletu, ako aj kaviareň Bizu (aj keď ak máte rozpočet, lepšie jesť inde). Je to najlepší cieľ umenia a kultúry v Metro Manila.

Buďte rozmaznaní výhľadom na Laguna de Bay a panorámu Manily v závesných záhradách Luljetty a kúpeľní, Antipolo’s Nature Retreat. Zdá sa, že Loreland Farm Resort je skutočne „miestom, kde je“ so širokou škálou ponúk: ubytovanie, bazén, aktivity budovania tímov a kúpele, všetko v krásnom zelenom priestore.

Cieľom Eco Parku Pacen Eco Park sa nachádza v súkromnej škole a zameriava sa na zvýšenie povedomia o starostlivosti o životné prostredie a ponúka motýľovú záhradu, svätyňu pre voľne žijúce zvieratá a voliéru, bylinnú záhradu, ekologickú farmu a skleník, ako aj mini-fóra. Pečené kešu orechy sú okolo Antipola dosť a máte dokonca na výber ďalšie varianty – sladké, pikantné, adobo. Nezabudnite jesť v jednej z reštaurácií pozdĺž diaľnice Sumulong, zatiaľ čo enullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *