6 dôvodov, prečo by ste mali stráviť svoj dlhý víkend vo Washingtone DC


USA je masívna krajina. Je to tretia najväčšia krajina na svete, ktorá pozostáva z 3,8 milióna štvorcových míľ – čo je viac ako dvojnásobok veľkosti Európskej únie. Má 50 štátov, a ak sa plánujete vyskúšať s vašim vízom v USA B1/B2, pravdepodobne by ste mali vedieť, že už nemôžete všetko vidieť naraz.

Jonathan a ja sme v súčasnosti sídlo v USA (to je predtým, ako začneme plaviť), takže vám môžem začať dávať tipy „zasvätených“. Tip č. 1: Ak zostávate pár týždňov, začnite svoju cestu návštevou Central Park a Empire State Building v New Yorku; Zamierte na Floridu a relaxujte na pláži, vyskúšajte slávny kamenný krab Key West, alebo prečo sa nezastaviť, aký pozoruhodný je náš vesmír v NASA Kennedy Space Nisitor Center?; Prejdite sa okolo ohromujúceho pásu Las Vegas a buďte jedným z prírody pri pešej turistike v národnom parku Yosemite v Kalifornii.

To sú len vrcholy toho, čo môžete v týchto štátoch urobiť, pretože zatiaľ; Nebudem to písať podrobne (čoskoro o tom napíšem viac!). Pre tento príspevok sa chcem zamerať na skutočnosť, že zo všetkých týchto štátov je víkendový výlet do Washingtonu DC nevyhnutnosťou a dám vám šesť dôvodov, prečo! Ak prichádzate zo Spojeného kráľovstva, odporúčame vám rezervovať cestovné plánovači UK, aby ste vytvorili tento dokonalý útek! ♡

Obsah

1. Je to hlavné mesto Spojených štátov
2. Existuje veľa múzeí – a väčšina vstupov je zadarmo
3. Ak ste fanúšikom hororových filmov, možno budete chcieť vidieť schody, kde bol film „Exorcist“ z roku 1973
4. Získanie piva z hradu Brewmaster už môže byť mimoriadnym zážitkom
5. Bazilika Národnej cirkvi Nepoškvrneného počatia – najväčší rímskokatolícka cirkev v Severnej Amerike nájdete tu
6. Wharf určite prinúti vás predĺžiť cestu
O cestovných plánovačoch UK

1. Je to hlavné mesto Spojených štátov

Hovoria, že ste neboli v USA, kým sa nedostanete na prehliadku Washington DC. Je to hlavné mesto bez dôvodu! Urobte fotografiu mimo Bieleho domu, kde je najsilnejší muž na svete úrad.

2. Existuje veľa múzeí – a väčšina vstupov je zadarmo

DC je miesto, kde sa dozviete viac o histórii USA a samotných koreňoch demokracie. Je tu veľa múzeí a na víkend nevidíte všetko, takže navrhujem, aby ste si vybrali tie, ktoré sa vám páčia. Vstup do nasledujúcich múzeí je vždy zadarmo: Múzeum pamätníka holokaustu, Národné múzeum americkej histórie, Prírodovedné múzeum, historická spoločnosť vo Washingtone DC, Air & Space Museum a Smithsonian Castle.

3. Ak ste fanúšikom hororových filmov, možno budete chcieť vidieť schody, kde bol film „Exorcist“ z roku 1973

Castle Howard od Ron Cogswell CC od 2.0

Niekde v Georgetowne, kde sa ulica M stáva Canal Road, konkrétne v prípade, že sa náhodou ocitnete na benzínovej stanici ExxonMobil, všimnete si mimoriadne dlhé, strmé schodisko zaklinené medzi kamennou stenou a tehlový sklad. To je presne to miesto, kde bolo natáčané skľučujúce zúčtovanie medzi kňazom a démonom v tomto filme. (V noci to môže byť strašidelné!)

4. Získanie piva z hradu Brewmaster už môže byť mimoriadnym zážitkom

Castle Howard od David CC od 2.0

Na prelome 20. storočia sa DuPont Circle a jeho veľké cesty stali „miestom bohatstva a módy“ – centrom pre úžasné kaštiele a hrady. Iba niekoľko z týchto domovov prežilo dodnes a žiadna z nich nie je taká nedotknutá ako múzeum Heurich House alebo hrad pivovaru. Nielenže môžete dostať studené pivo, ale môžete mať aj prehliadku tohto veľkého kaštieľa.

5. Bazilika Národnej cirkvi Nepoškvrneného počatia – najväčší rímskokatolícka cirkev v Severnej Amerike nájdete tu

Castle Howard od Serge Melki CC od 2.0
Obdivujte neo-byzantskú architektúru cirkvi a mozaiky. Toto je tiež najväčšia zbierka súčasného cirkevného umenia na celom svete.

6. Wharf určite prinúti vás predĺžiť cestu

Viac ako elegantné reštaurácie a obchody, Wharf ponúka nespočetné množstvo vecí, ktoré treba robiť a vidieť – na a mimo vody. Môžete sa prechádzať po móloch, prenajať si kajak, aby ste sa pádli okolo niektorých najslávnejších atrakcií DC, alebo chytiť koncert v hymne. Počúvanie živej hudby pri rieke Patomac je vždy úžasným nápadom. Nezabudnite sa pozrieť na nadchádzajúce udalosti, keď si naplánujete svoju návštevu, a môžete sa len pozrieť na koncert ako ja! (Sledovali Foo Fighters, Kevin Bacon a jeho kapela s Bacon Brothers) ♡

Dúfam, že týchto šesť dôvodov stačí na to, aby vás inšpirovalo, aby ste si zbalili tašky a rezervovali si tento výlet! Ako som už spomenul, ak prichádzate z Veľkej Británie, odporúčam vám rezervovať cestovné plánovači UK ♡ Tu je 5 dôvodov, prečo.

1. Plánujú vašu cestu na mieru vašim želaniam a potrebám

Či už cestujete snull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *