30 Krásny katolícky kostol, do ktorého by ste mali ísť na Filipínach


počas predkoloniálnych čias, majú Filipínci svoje staré domorodé presvedčenie; Nebolo to však až v 16. storočí, počas španielskej éry, keď boli predstavené kresťanstvo, ako aj misionári v Cebu. Dnes sú približne 85 percent filipínskej populácie kresťania (väčšinou rímskokatolícky). Rovnako ako s konštantnou metódou viery filipínska, ako aj s odhodlaním voči kresťanstvu, bola požehnaná tak mnohými krásnymi cirkvami, ktoré sa dnes nakoniec stali atrakciami cestovateľov, ako aj niektoré boli hrdo známe ako miesta svetového dedičstva. Rovnako ako ponúkame najvyšší zoznam historických katolíckych cirkví našej krajiny, práve tu je 30 krásnych cirkví na Filipínach, z Mindanau, Visayas rovnako ako Luzon.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Cestovný sprievodca do prominentných miest na Filipínach – 25 -dňové výlety, ktoré môžete hrať na Filipínach

Filipínske cestovné vízum – presne ako získať vízum cestovateľov, aby šli na Filipíny

Kompletný sprievodca po prenájme automobilov a nákladných automobilov a jazdy na Filipínach (pre cudzincov)

Zoznam sviatkov na Filipínach v roku 2020 [s návrhmi, ako presne zorganizovať svoj harmonogram dovolenky na útek]

Jeden rok bez víz Balikbayan Zostaňte na Filipínach pre zahraničného manžela/ manželky filipínskych občanov

Obsah

Najkrajší katolícky kostol v Luzone

1. Bazilika St. Martin de Tours
3. Manila katedrála
4. Naša žena najsvätejšieho ruženia manaoagu
5. Svätí Peter, ako aj farársky kostol Paula
6. kostol Barasoain
7. kostol Liliw
8. Paoay Church
9. Naša žena z Piat Cirkv
10. Daraga Cirkevnejšia katolícka cirkev vo Visayase

1. Santo Niño Basilica
2. Metropolitná katedrála Cebu
3. Farský kostol Simala
4. Katedrála San Sebastian
5. Farský kostol sv. Anny
6. kostol Miag-Ao
7. NAVAHAS Cirkev
8. Panay Church
9. Katedrála Jaro
10. BACLAYON Cirkevnejšia katolícka cirkev v Mindanao

1. Caraga kostol
2. Church San Juan Bautista
3. kostol sv. Jakuba
4. Naša žena najsvätejšej ružencovej katedrály
5. Nepoškvrnený kostol Concepcion
6. Metropolitná katedrála sv. Augustína
7. Katedrála San Pedro
8. Katedrála Kristus kráľ
9. Kostol Tamontaka
10. San Nicolas de Tolentino Cathedralare vás na Pintereste? Pripínajte tieto!

Najkrajší katolícky kostol v Luzone

1. Bazilika St. Martin de Tours

Foto: Joanne Lim
Tento kostol pomenovaný po svojom svätích zákazníkov, St. Martin de Tours, je chápaný ako najväčší katolícka cirkev v Ázii. Tento historický kostol, ktorý sa vyvinul pod Augustiniánmi, sa nachádza v srdci Taal v Batangase. Keď sa môže pochváliť jeho barokovou tematickou architektúrou, budete ohromení úžasným dizajnom z fasády, rovnako ako interiérov. Rovnako ako z zvonovej veže sa dozviete ohromujúci výhľad na Balayan Bay, ako aj na jazero Taal. Podobne má v okolí mini-museum, ako aj kuriózne obchody. Nielen najvýznamnejšia cirkev, avšak rovnako z najkrajších kostolov na Filipínach.2. Národná svätyňa St. Padre Pio

Foto: Jason Concepcion
“Modlite sa, dúfam, že sa nemusíte báť.” Túto líniu možno považovať za metódu oddaných fasády krásneho kostola Padre Pio. PADRE PIO PADRE PIO PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE PADRE A ENOLONTÁLNEHO DVORSKÝCH Dizajn je vyrobený z dreva, kameňa, ako aj z bambusu, ako aj dotyk skutočne pozoruhodných filipínskych tropických štýlov, ako aj charakteru. . Svätyňa bola tiež vyhlásená za jeden z púteových kostolov arcidiecézy LiPA počas jej sté výročie. Mnohí z jej oddaných svedčia o vynikajúcej liečivej sile so svojím záväzkom a presvedčením v zákazníckeho svätca a naďalej zdieľajú svoje príbehy o uzdravení a zázrakoch. Skutočne je to jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

3. Manila katedrála

Manila Cathedral Front od RIC_K / CC BY-SA 2.0
Katedrála Manila alebo „Menšia bazilika, ako aj metropolitná katedrála nepoškvrnenej koncepcie“ sa nachádza v intramuros manile, ako aj v rôznych opravárenských prácach, ako aj prestavby kvôli početným zemetraseniam, tajfúnom, vojne, ako aj s ohňom. Od ľahkej farnosti, venovanej našej žene Nepoškvrneného koncepcie, sa teraz chápe ako mama všetkých cirkví, katedrál a baziliky. Katedrála tiež slúži ako odpočinkové miesto pre bývalých arcibiskupov v Manile. Vyvinuté fasády, okná ružového skla, rôzne kaplnky, sochy, ako aj oltár, ako aj rezby, tento románsky rozvinutý dizajn je určite jedným z najkrajších kostolov na Filipínach.

4. Naša žena najsvätejšieho ruženia manaoagu

Naša žena svätyne Manaoag od Jeff.Secondes / CC BY 2.0

„Naša žena najsvätejšieho ruženca manaoagu alebo len chápaná ako„ naša žena Manaoag “je jednou z najviac náboženských cirkví v Pangasinane. Okrem toho, že je hlavným pútnickým miestom v PhilippineES, svätyňa je dobre chápaná ako „liečivá svätyňa“ s rôznymi oddanými, ktorí sa modlia a hľadajú zázraky. Úžasné udalosti spojené s našou ženou Manaoag sú zobrazené v nástenných maliarskych kostoloch. Počas druhej svetovej vojny nebolo požehnané miesto ani ušetrené od Japoncov. Keď boli bomby spadnuté pozdĺž tejto oblasti, kostolné štruktúry boli trochu poškodené, avšak zo štyroch bômb, posledná bomba zázračne vybuchla, tá, ktorá spadla do svätyne. Nielen historické umiestnenie však aj duchovným útočiskom, skutočne jedným z najkrajších kostolov na Filipínach.

5. Svätí Peter, ako aj farársky kostol Paula

Kostol Calasiao od Jun Acullador / CC By-ND 2.0

Svätí Peter, ako aj farský kostol Paula, tiež chápaný ako cirkev Calasiao v Pangasinan, bol NCCA vyhlásený za jeden z národných kultúrnych pokladov v roku 2001. Aj keď prešiel renováciami, je dôkladne opravený s istým súhlasom NCCA z NCCA . Tento barokový kostol bol vyrobený z tehál kameňov, ako aj z konvenčných Adobe Stones z Pangasinan. Považuje sa za jeden z najchudobnejších barokových kostolov v Pangasinan, ktorý podporuje svoje ohromujúce interiéry, ako aj fasádu. Rovnako má múzeum, hneď vedľa kostola, zbierku starých príbehov, ako aj fakty o tejto fantastickej tvorbe. Dobre zachovaná veľkoleposť, je to určite jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

6. kostol Barasoain

Kostol Barasoain od Jam A / CC By-ND 2.0

Známy ako „kolíska demokracie na východe“, kostol Barasoain alebo naša žena z Mt. Carmel Parish hral vo filipínskej histórii funkciu, pretože slúžila ako miesto prvej inaugurácie republiky, vypracovanie ústavy Malolos. ako aj zvolanie prvého filipínskeho kongresu. Toto náboženské miesto tiež vyhlásil prezident Marcos ako národná svätyňa. Tento barokový v štýle vývoja sa jemne zachoval, s komplikovanými rezbami, starou fasádou, ako aj s nádhernými interiérmi. Historické miesto púte, určite jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

7. kostol Liliw

Farnosť sv.
Farský kostol sv. Tento fantastický kostol bol vyvinutý počas španielskeho veku a tiež prešiel rekonštrukciou aj kvôli katastrofám, ako sú zemetrasenia, ako aj oheň. Keď idete do kostola, vítajú vás biele sochy svätých, ako aj vo vnútri, je možné vidieť rôzne náboženské umelecké diela, slávnostne v každom rohu. Krásny kostol v Liliw, ako aj mnohí určite jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

8. Paoay Church

Foto: Michelle Caligan

Svätý Augustínsky kostol Paoay alebo oveľa lepšie pochopený ako kostol Paoay je iba jedným z najznámejších cirkví na Filipínach, ktorý je vyhlásený za prírodný kultúrny poklad a dokonca vyhlásený za miesto svetového dedičstva UNESCO. Tento barokový dizajn zemetrasenia bol vyvinutý v roku 1694 augustiniánskymi mníchmi, ktorých považoval za jeden z najstarších cirkví v krajine. Štruktúra je vyrobená z koralových kameňov, ako aj z tehál, veľmi dobre navrhnutých, ako aj zmiešaného štýlu barokového, gotického a orientálneho prvkov. Aby sa nejakým spôsobom chránil cirkev pred pravidelnými zemetraseniami, bol vyvinutý na oddelenie svojich zvonových veží od kostola, aby sa zabránilo kolízii štruktúr, keď dôjde k katastrofe. Vďaka svojim veľkolepým dizajnom, krásnou krajinou, ako aj historickým charakterom je tento kostol určite jedným z najkrajších kostolov na Filipínach.

9. Naša žena z Piat Cirkv

Foto: Albert Calvelo

Naša žena z Piatového kostola v Cagayane bola vyvinutá okolo 16. storočia, ktorá sa nachádza na vrchole kopca, aby bola bez rizika od sezónneho pretekania rieky Chico. História hovorí, že čierny obraz Panny Márie s dojčenským Ježišom priniesol dominikánski bratia, ako aj neskôr, pre tento náboženský obraz sa vyvinula malá svätyňa. Potom sa podal Lal-Lo Cagayan a bol predstavený miestnym obyvateľom. Cirkev je románska architektonická vyvinutá štruktúra vyrobená z červených tehál, ako aj z interiérov s vyrezávanými drevenými stropmi historických obrazov. Najlepšie vedľa kostola je múzeum Piat Basilica s vystavenými zbierkami artefaktov baziliky. Môže to byť dlhá cesta na sever, ale cestovanie je skutočne hodné, poskytuje oddanom a dokonca aj turistom pokojný pocit, pokoj, ako aj obnoveného ducha. Skutočne je to jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

10. kostol Daraga

Foto: Michelle Caligan
Kostol Daraga, tiež chápaný ako naša žena z vstupného farského kostola, vyvinula v roku 1772 františkánski kňazi. Toto churrigueresqueŠtruktúra v štýle baroku je zasadená na vrchole kopca s veliacimi výhľadmi na Mt. Mayona. Fasáda je skonštruovaná zo sopečných hornín, ktoré sú na mieste hojné, ako aj vápno pokrývka sa použila na jej ochranu pred zhoršením. K cirkvi bolo vykonaných niekoľko opravných prác, a preto stratí svoj význam. Niektoré časti tohto starého kostola však Národné múzeum vyhlásili za národné kultúrne poklady. Toto je jedna z Albayovej korunnej slávy náboženskej architektúry, určite jeden z najkrajších cirkví na Filipínach.

Najkrajší katolícka cirkev vo Visayase

1. Santo Niño Basilica

Basilica Santo Nino (Santo Nino Cathedral) od Shankar s. / CC BY 2.0

Santo Niño Basilica alebo Basilica Menore del Santo Niño v Cebuano bola vyvinutá metódou v roku 1565, ktorú založil augustiniánsky mních, o. Andres de Urdaneta. Tento fantastický kostol stojí ako mama, ako aj vedúci všetkých cirkví v krajine. Fasádový dizajn cirkvi je kombináciou moslimských, románskych a neoklasických štýlov, dobre zachovaných štruktúrou prírodného kameňa a farby. Cirkev nebola ani ušetrená z katastrofy, čo je strašne zasiahnuté zemetrasením v roku 2013, ktoré zničilo región Visayas. Belfry, ako aj fasáda boli poškodené, boli však vrátené a neskôr sa znovu otvorili verejnosti. Každú tretiu nedeľu začiatku roka je cirkev plná početných oddaných, miestnych obyvateľov, ako aj turistov, aby oslávili festival Sinulog, udalosť vďakyvzdania za požehnanie, ktoré sa dostali od Svätého dieťaťa Señor Sto. Niño. Náboženská architektúra, ktorú musíte navštíviť, je určite jedným z najkrajších cirkví na Filipínach.

2. Metropolitná katedrála Cebu

Cebu Metropolitan Cathedral

Metropolitná katedrála Cebu, tiež chápaná ako metropolitná katedrála Svätých anjelov, ako aj z St. Vitales, bola v roku 1595 uznaná ako diecéza, ako aj neskôr, skončila ako metropolitná arcidiecéza v roku 1934. Bombardovanie bolo strašne zničené, takže v bezpečí zostala iba zverky, fasáda, ako aj múry a potom bola rekonštruovaná. Okrem toho, že je svätým miestom pre eucharistické oslavy, slúži rovnako ako odpočinkové miesto pre pobyty biskupov Cebu, ako aj pre zákruty. Pokiaľ ide o štýl, katedrála je vyvinutá ako barokový-Rococo štýl, ako aj fasáda zdobená kvetinovými motívmi, fénixami, obrázkami sv. Petra a Paula, ako aj medailon Ježiš. Historická aj spoločná španielska architektúra, skutočne jedna z najkrajších kostolov na Filipínach.

3. Farský kostol Simala

Foto: Kaye G. Diaz

Tento hradný kostol v Sibonga, Cebu, tiež chápaný ako kláštor Svätej eucharistie, je tiež svätyňou pre Márie Márie. Je to významná svätyňa úžasnej Panny Márie, prominentnej pútnickej stránky pre oddaných poskytujúcich modlitby, želania, vďakyvzdania, ako aj špeciálne petície. Vo vnútri kostola uvidíte rôzne svedectvá viery, ako aj uzdravenie, príbehy zázrakov od hlavných oddaných, ktorých túžby a modlitby boli udelené. Nielen posvätné miesto pre zázračných veriacich však aj ohromujúca štruktúra, určite jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

4. Katedrála San Sebastian

Katedrála San Sebastian je storočná katedrála Negros Occidental, zabudovanej 1876, a tiež sa považuje za sídlo rímskokatolíckej diecézy Bacolod. Tento barokový dizajn bol vyvinutý s pomocou regionálnych veriacich, dobrovoľne sa pomáha pri výstavbe, zdvíhaním kameňov, ako aj tehál, ako aj do kostola prispel niektorými nehnuteľnosťami. Katedrála bola pomenovaná po ranom kresťanskom svätve, ako aj po mučeníkovi, San Sebastian, so sochou umiestnenou na primárnom oltári, s dvoma šípkami prepichnutými jeho telom, ako aj jednou šípkou na krku. Je zákazníkom Archers, športovcov, ako aj svätej smrti. Obrazovka nielen fyzickej vznešenosti, ale aj posvätné miesto vyvinuté s vierou a oddanosťou, je to určite jeden z najkrajších kostolov na Filipínach.

5. Farský kostol sv. Anny

Foto: Albert Calvelo

Farský kostol sv. Anny, alebo oveľa lepšie pochopený ako „Molo kostol“, bol vyvinutý v roku 1831, rovnako ako jediný gotický kostol na Filipínach mimo Manily. Uvažuje o mieste dedičstva v okrese Molo, a je veľmi dobre pochopené tým, že je „ženskou/feministickou cirkvou“ za to, že má 16 sochy svätých pozdĺž primárnej uličky kostola. Tento pozoruhodný kostol je vyrobený z koralových hornín pripojených s maltou z vaječných bielkov zmiešaných s pieskom. Rovnako ako iné staré kostoly, má prežitie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *