Hachiko čaká: „Verný pes“ v Shibuya Crossing – Tokio, Japonsko


Roj turistov bol prvý, kto ma upútal, keď som sa objavil zo stanice Shibuya. Zvedavý (ako obvykle), prepadol som ich smeru a našiel chvost. A tiež príbeh.

Je to príbeh, s ktorým som už dlho oboznámil ešte pred touto cestou do krajiny vychádzajúceho slnka. Socha Hachiko, verného psa, ľahko sedí uprostred kruhových lavičiek, kde čas prechádza veľa miestnych obyvateľov aj turistov.

Verný domáci pes Hachiko
Rovnako ako veľa z týchto ľudí, aj Hachiko trávil väčšinu času čakaním ideálne mimo stanice. Bol to zlatohnedý maznáčik Akita (veľké plemeno Spitz bežné v japonských horských oblastiach). Jedného dňa v roku 1924 si ho profesor University of Tokio Hidesaburo Ueno všimol a vzal ho ako domáceho maznáčika. V priebehu roka si vytvorili priateľstvo a rutinu: na konci každého dňa Hachiko čakal na profesora na stanici a pozdravil ho hneď po práci.

Jedného dňa v máji 1925 sa profesor neobjavil. Zomrel po mozgovom krvácaní.

Počas nasledujúcich deväť rokov sa Hachiko naďalej vrátil na to isté miesto, aby čakal na svojho priateľa a upútal pozornosť okoloidúcich, ktorí boli zvedaví na jeho prítomnosť. Novinár mohol mať oveľa väčší záujem, pretože Hachikoov príbeh bol vydaný na rannom dokumente Asahi Shimbun v októbri 1932. Dotkol sa sŕdc mnohých dochádzajúcich, niektorí mu dokonca priniesli jedlo.

V apríli 1934 bol Hachiko späť na stanici Shibuya. Tentoraz bola odhalená bronzová socha postavená na oslavu svojej lojality. Takmer o rok neskôr, 8. marca 1935, bol Hachiko nájdený mŕtvy na ulici v blízkosti. Mal terminálnu rakovinu. Jeho socha zostáva stáť na západnom konci, kde naďalej čaká a čaká.

Ako sa dostať na Crossing Shibuya: Vezmite vlak na stanicu Shibuya a potom použite výjazd Hachiko. Shibuya Crossing je ten preplnený križovatka ideálny pred vami, keď vyjdete zo stanice.

Viac nápadov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

Crossing Shibuya: Najrušnejšia križovatka na svete – Tokio, Japonsko

Lake Kawaguchi: Pod kúzlom Mt. Fuji, Japonsko

Inšpirujte sa: 100 km chôdza po Tokiu, Japonsko (video)

Japonsko Multi-City Tour: Ako naplánovať rozpočtový výlet

5 dôvodov, prečo sme nadšení z nových letov Ana Tokyo Haneda-New York/Chicago

Tokio Travel Guide s vzorkovým cestovným plánom a rozpočtom

Ako sa dostať do Sapporo z Tokia alebo Osaka

To najlepšie z Tokia za 2 dni: vzorový cestovný plán a rozpočet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *