Niekto za tumu? Náš najaktuálnejší (a najväčší) remeselnícke pivo Discovery


TUMUT, DOUME to TUMUT RIVER BREWING COMPANY, je trochu skrytý skvost na severnom okraji zasnežených hôr v Austrálii. Rovnako ako pivo pochádzajúce z tohto bitového pivovaru vás zasiahne.

Bolo by vám odpustené, že nechápem, čo je tumu. Je to trochu vidiecke mesto v juhovýchodnom Novom Južnom Walese v Austrálii, ako aj v dome toho, čo som sa rozhodol, že som to najlepšie pivo, aké som kedy opil.

Je to obrovské volanie, chápem, že je to pravda. Rovnako ako to nie je len preto, že mám záľubu v miestach s palindromickými menami. Mal som pivo v Glenelg v južnej Austrálii, ako aj v Civic v Canberre – dokonca aj v oku neďaleko Cambridge v Anglicku – ale žiadne z týchto pív nebolo také nezabudnuteľné.

Možno je to odvtedy, čo sa TUMUT, ktorý je mimochodom vyslovovaný „CHOO-MET“, naznačuje niečo ako „pokojné miesto na odpočinok pri rieke“ v jednej z troch jazykových skupín pôvodných kmeňov žijúcich v tejto oblasti-Wiradjuri, The Wiradjuri, The Ngarigo, ako aj ľudia Ngunnawal.

Nie, nie je to len to. Verím, že je to odvtedy, čo môžete ochutnať entuziazmus – alebo možno posadnutosť je lepšia -, že majitelia a pivovarníci, Tim Martin, ako aj Simon Rossato, vložili do ich remesla. Títo dvaja kamaráti – Great Aussie Fellas – vlastnia a pripravujú pivo, ktoré vychádza z spoločnosti Brewing River Brewing Company.

Spoločnosť TUMUT River Brewing Company

Najprv som spokojný s Timom na podujatí Sydney Craft Beer Week potom, čo som spadol do okamžitého ako v prípade jeho amerického bledého piva „Squealing Pig“. Práve sme odchádzali rovnako dobre, ako som chcel poďakovať mu za jeho vynikajúcu prácu na našej metóde. Namiesto toho sme skončili chatovanie po celé veky. Ako sa hovorí, Tim je krvavý veľký blok.

Ale môžete to zistiť sami, ak ste v meste v poslednom októbri. Sydney Craft Beer Week 2016 ide od 21. do 30. októbra, ako aj Tim, Simon, ako aj ich kňučanie ošípaných Apa, samozrejme!

Hovorí sa, že je to Tim, ako aj Simon pracuje na americkom červenom pive pre SCBW, takže na to tiež dajte pozor.

Tu je oveľa viac informácií o týždni Sydney Craft Beer Week.

Pivo

Ostatné pivá Tummu River Brewing Co Make sú tiež výnimočné, že musím povedať. Rovnako ako chlapci zmysel pre humor, ako aj nadšenie, dokonca vyjdú na mená piva, ako aj na chrbte fliaš.

Kňučanie ošípaných Apa, ich portstar fajčil dvere vyrobené z údeného obilia Cherrywood, skočili ako Bru Aussie Pale Ale ovplyvnené Timom, ako aj Simonom Kiwi Mate Ian… Fantastické mená.

A pivá ako Ginger Ninja, ktorá je TRBC manipulovaná s alkoholickým zázvorom, je úžasné. Vyrábajú zázvor ninja so zázvorovou esenciou, ako aj jablkovou šťavou z blízkeho jablkového financovania Batlowa, potom fermentuje takmer všetok cukor. Pivovary volajú tento zdravý alkohol, avšak tieto veci stále zabalia úder.

Ako hovorí štítok: „Je to 5% alkohol a chutí ako nealkoholický nápoj, takže je schopná skĺznuť za vami a udrieť vás do zadnej časti hlavy, keď to najmenej čakáte.“

Génius.

Všetky fľaše majú tiež informácie o pive, ktoré sa mi skutočne páčia. Okrem trochu o pivovare, ako aj o normálnom obsahu alkoholu, tiež získate ochutnávky, ako je fľaša vína. Rovnako vám však hovoria, že IBU – celosvetovo horkosť jednotiek -, ako aj úroveň farby piva EBC (európsky pivovar). Veľký dotyk.

Získajte svoj mimoriadne vlastný kúsok tumutu

Z Tim’s Shed, TRBC rastie tak rýchlo, ako sa môžu deti variť … v skutočnosti rýchlejšie. Rovnako ako sa snažia dostať oveľa viac ľudí na palubu, keď sa rozširujú. Momentálne hľadajú ľudí, ako ste vy, ako aj vy, aby ste mali svoj vlastný kúsok pivovaru Tummut River, a tiež používajú akcie za 1 dolár a rozhodnite pre fantastické NI.

Myslím si, že akcie mikropivovarov by urobili neuveriteľný darček vianočných alebo narodeninových darčekov, takže sa spojte s Gents v TRBC, aby ste získali oveľa viac podrobností.

Ste fanúšikom Palindromes? Odkiaľ pochádza vaše obľúbené pivo? Povedzte nám v komentároch!

Obrázky pani Romance využívajúca kameru OM-D E-M5 Mark II Olympus. Umiestnite obrázok Mattinbgn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *