Ako si doma vytvoriť vlastné kino pre domácich majstrov


, s filmovou nocou, je všetko v poriadku a dobré, ale keď to všetko vezmete vonku, stáva sa to úplne nový zážitok. Tu je návod, ako si doma pripraviť svoje vlastné kutilové kino.

Moderný pohľad na staroveký Rím a Grécko, keď sa hry uskutočňovali vo vonkajších amfitheatre, kiná, sa stali mimoriadne populárnymi.

Pamätám si, keď sa kino v Sydney prvýkrát otvorilo s pozadím prístavného mosta a operného domu a obrazovkou, ktorá sa magicky objavuje z vody. Je to úžasný zážitok.

Samozrejme, je ťažké znovu vytvoriť tento druh drámy doma, ale mať doma svoje vlastné kino s otvoreným vzduchom je ľahké nastaviť a premení priemernú filmovú noc na niečo oveľa zvláštnejšie.

Ako si doma vytvoriť svoje kino pod holým nebom

Na veľa základných, potrebujete dve veci pre svoje vlastné kino pod holým nebom. Tri, ak spočítate trochu vonkajšieho priestoru.

Potrebujete projektor a obrazovku.

Na obrazovke si môžete vyzdvihnúť obrazovku projektora z miest, ako sú Office Works alebo dokonca niektoré železiarske obchody.

Alebo si môžete nájsť aj jeden na miestach, ako je Facebook Marketplace-najmä preto, že oveľa viac kancelárií ide vzdialené a potreba interných prezentácií a podobné veci sa stávajú menej potrebnými.

Pokiaľ ide o projektor, ste naozaj rozmaznaní na výber. K dispozícii je absolútna škála možností, ktoré sú k dispozícii online s cenami od podozrivo lacných (pod 50 dolárov) po znepokojujúco drahé (2000 dolárov+).

Nakupujte tu pre projektory.

Aby som bol úprimný, čokoľvek pod značkou 100 dolárov nebude fungovať jednoducho preto, že lampa projektora nebude dostatočne silná. Je nezvyčajné, koľko okolitého svetla je vonku aj v najtemnejšom večera.

Čokoľvek nad 400 dolárov je pravdepodobne nadmerné.

Zistili sme, že pri získavaní projektora je päť hlavných vecí:

1. Aká výkonná je lampa?

Vyhľadajte vysoký počet lúmenov – 900 lúmenov a viac. Čokoľvek nižšie ako to pravdepodobne nebude riešiť okolité vonkajšie svetlo. Nezabudnite tiež, že čím väčšia je vaša obrazovka, tým, že navyše budete potrebovať váš projektor a tým jasnejší musí byť váš projektor.

Ak je vaša obrazovka viac ako 120 ”diagonálna (rovnakým spôsobom, ako merajú televízory), pravdepodobne budete potrebovať projektor 9000 lúmenov, ktorý sa začne stáť drahý.

2. Aký druh mediálneho pripojenia má?

Existuje niekoľko možností – HDMI, USB, WiFi, Bluetooth – náš dokonca obsahuje DVD prehrávač … teraz potrebujete nejaké DVD!

Ale v závislosti od toho, či chcete zapojiť pamäťovú tyčinku do svojho projektora alebo sa jednoducho bezdrôtovo pripojte z telefónu, tieto prvky sa oplatí zvážiť.

Ak má projektor schopnosť Bluetooth, môžete lepšie pripojiť lepšie reproduktory.

3. Má príslušenstvo statívu?

Najlepším spôsobom, ako nastaviť svoje domáce kino pod šírym nebom, je opraviť projektor na statív. Vyváženie na stole alebo pokus o získanie ideálneho uhol z podlahy nie je ideálne, ale veľa projektorov má držiak na zaskrutkovanie statívu.

4. Koľko hluku robí chladiaci ventilátor?

Pretože lampa projektora generuje pomerne veľa tepla, veľa jednotiek potrebuje chladiaci ventilátor. Niektorí môžu byť skutočne hlučné, čo nie je skvelé pre tie napätie vo filme. Nie je to obrovský problém, ale niečo, čo stojí za zváženie.

5. Môže pracovať na batérii?

To nie je také dôležité, pokiaľ máte v okolí zdroj energie. Ale ak uvažujete o nastavení kina pod holým nebom v poli, projektor napájaný z batérie je nepochybne nevyhnutnosťou.

Od tohto bodu sú to všetky podrobnosti. Aké sedenie chcete – gigantické beanbagy, paluby, kreslení, jedlo a pitie – možno sa vysporiadajte s filmom, ktorý sa chystáte pozerať, aké osvetlenie chcete – idete na rozprávkové svetlá, sviečky, možno svoju hasičskú jamku pre domácich majstrov.

Je to váš priestor na vytvorenie najviac očarujúceho zážitku kina pod holým nebom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *