Giveaway RTW Trip: Aktualizácia víťaza (časť 1)


Zverejnené: 2/20/18 | 20. februára 2018

Čo by ste robili s voľným výletom po celom svete?

Minulý rok som poskytol výlet po celom svete. Potom, čo šiel s nespočetnými záznamami, nakoniec bola víťazom Heather. Jej príbeh bol silný. Bola na cestách o niečo viac ako mesiac, rovnako ako je čas ju dohnať a objaviť sa o svojej ceste, presne to, ako prebieha rozpočet (robí 50 dolárov denne?) A ponaučenie.

Nomadic Matt: Heather, gratulujeme k víťazstvu! Boli ste na svojej ceste asi mesiac. Po prvé, presne ako ste sa cítili pri výhre?
Heather: Vďaka, Matt! Víťazstvo bolo v jednom slove neskutočné. V mojom živote som sa nikdy necítil tak omámený. Nikdy predtým som nevyhral toľko ceny tomboly, takže som ti neveril aspoň za solídny týždeň. Stále som veril, že to bol sen, rovnako ako som sa bál hovoriť ľuďom v situácii. Môj kúsok súrodenca sa ma spýtal, či som si istý, že to nie je schéma obchodovania s ľuďmi!

Celkovo sa mi tak páči, ako aj podporovaní mojimi dobrými priateľmi, ako aj domácnosťou, ako aj mimoriadne, veľmi šťastné.

Snažil som sa predstaviť, čo by moja mama uviedla, ak by bola práve tu, aby to videla. Nemám veľa referenčného rámca, pretože som skutočne začal cestovať po tom, čo prešiel. Som si však istý, že by pri tejto ceste potriasla prekliatou hlavou! Určite by uverila, že som blázon. Rovnako ako chápem, že by určite nechápela opustenie mojej stabilnej úlohy, aby som to urobil.

Nakoniec však chápem, že by sa ma nesnažila zastaviť alebo odradiť. Bola by pre mňa šťastná; Možno to nebola jej prvá reakcia. „Prestaňte hovoriť blázon“, možno bola prvá vec!

Kam ideš na túto cestu?
V najbližších mesiacoch som v Južnej Amerike náklady. Pôvodne som sa organizoval, aby som zostal v Peru tri týždne, ale môžem skončiť zostať šesť, pretože je toho toľko, čo tu chcem vidieť! Vybral som sa, že som v Južnej Amerike strávil veľa času, pretože to bol môj sen batohu tu tak dlho.

Rovnako sa mi páči významná rozmanitosť života, ako aj kultúry, ako aj interakcia medzi pôvodnými kultúrami, ako aj španielskym kolonializmom. Existuje tiež toľko vynikajúcich stránok (napríklad Galápagos, Amazon, Machu Picchu atď.). Je toho toľko, čo sa dá objaviť, ako aj nasiaknuť.

2. mája odchádzam do Lisabonu, ako aj potom chcem vidieť Maroko, Grécko, Turecko, ako aj východnú Afriku, než sa vydám do juhovýchodnej Ázie.

Bolo skutočne ťažké vybrať si, ktoré krajiny vidieť – môj zoznam bol pôvodne asi 36 krajín! Moji dobrí priatelia ma však rozprávali a presvedčili ma, že je oveľa lepšie ísť do hĺbky, než aby som sa poskakoval a unavil sa. Mám zvyšok svojho života, aby som šiel a videl zvyšok sveta.

Kde si bol doteraz?
Strávil som niekoľko týždňov v Ekvádore, vrátane Galápagos, predtým, ako som sa presťahoval do Peru. Pracujem svoju metódu na juh aj na východ, nakoniec do Brazílie.

Úplne prvý týždeň, ktorý som strávil v Quite. Zatiaľ čo som tam držal dobrí priatelia mojej rodiny. Postavil som sa hlavne a zorganizoval som cestu, vrátane získania víza do Brazílie na konzuláte.

Bol som tak zameraný na zatvorenie svojho života v LA a rýchlo sa dostať von, že som do svojej cesty vložil sotva akýkoľvek druh veriacich. Práve som odišiel. Nájdite si čas na plánovanie, ktoré ma skutočne upokojilo. Moje držby boli skutočne milostivé a tiež sa o mňa starali vynikajúce.

Potom môj súrodenec zostúpil rovnako dobre, ako sme strávili pár dní v Bañose v Ekvádore, čo bolo fantastické! Vyskočil som z mosta a keď sme šli kaňonom po niektorých vodopádoch. Rovnako sme absolvovali dennú prehliadku Amazonky. Mal som zmiešané pocity v súvislosti s turné – mám tendenciu nepáči tak podobné organizované exkurzie, ako aj časť dňa, ktorá zahŕňala rodnú šou, ktorá sa cítila, ako je to potrebné aj nemilosrdné. Trochu mi to znepokojilo.

Rovnako som strávil 10 dní v Galápagos, čo bolo šialene krásne. V rozpočtovom pláne to bolo ťažké, ostrovy sú však tak dobre chránené. Teraz som v Cajamarci na severe Peru a užívam si oslavy Carnaval. Je to šialenstvo. Naozaj nie som veľa partier. Moje držanie je také veľkorysé a ústretové, takže si tu skutočne užívam svoj čas.

Ako prebieha váš každodenný rozpočtový plán? Máte nejaké veľké prekvapenia?
Práve teraz bežím nedostatok, od cesty do Galápagosu, ale pochopil som to, že idem. (K tomu tiež prispeli aj niektoré ďalšie náklady, ako napríklad platenie za vízum do Brazílie (160 USD). ) Čokoľvek je na ostrove veľmi nákladné. Plavby na poslednú chvíľu na štyri dni sú približne 1 000 USD a osemdňové plavby začínajú približne 1 700 USD. Rozhodol som sa z plavby a rozhodol som sa urobiť vlastnú cestu, čo bolo o niečo zložitejšie, ale stále vynikajúci zážitok.

Hostely na ostrove sú v podstate vo výške 20 USD všade, čo jeabout twice as much as on the mainland. however I did discover some methods to save money. For instance, I discovered a restaurant on Santa Cruz Island that served a excellent $5 USD lunch.

I’m feeling okay about the splurge, though, since I’m saving in other ways. For instance, I bought my flight out of South America to Europe on points. That saved me about $700 USD. I plan on buying most of my flights on points. I’m likewise doing a great deal of Couchsurfing in Peru (and Peru is affordable overall).

Not counting the Galápagos, in the very first month, I spent about $600 USD, including my hostels, food, activities. Hostels are generally costing me $10 USD a night, as well as meals are seldom more than $10 USD each; lunch is usually much less.

In Baños, for instance, we satisfied the owner of an arepas restaurant as well as just ate lunch there every day. Now, in Cajamarca, between Couchsurfing as well as the affordable expense of living, I would be surprised if I’ve spent more than $30 USD in the past five days. breakfast is $1-2 USD, as well as we took a 30-minute trip bus outside of the city, which expense 5 soles, or about $1.50 USD, each.

Also, looking back on my journal of expenses, I would state I’m costs as well much on transportation. I would attribute this to taxis. When I’m out as well as about, sometimes people tell me it’s dangerous to walk as well as I should take a taxi. Or, for instance, when I was staying with my household good friends in Quito, their home is quite far from the city, so I would discover myself taking a taxi rather than walk the 40 minutes to the bus stop.

If I’m feeling unsure about the circumstance I’m in (at night or if I don’t see many solo walkers around), I take a taxi. So I believe I might cut back or discover other methods to prevent feeling unsafe.

Speaking of safety, exactly how do you feel about your security as a solo female traveler? Is South America safe?“
Yes, I generally feel safe. I’ve only had a few problems. The caveat is that I truly don’t go out at night that commonly (I’m more of a morning person) as well as tend to stay with the ‘safe’ areas. I get a great deal of people warning me to be additional risk-free as well as that always freaks me out. I would like to be more adventurous as well as I’m trying to balance that wish with the practicality of being safe.

The very first month is always an adjustment. exactly how are you going to stay on budget plan in the future?
I’m a significant planner, as well as taking the time to believe with my “must-haves” truly helps. I’ve likewise discovered that not rushing as well as going sluggish assists cut down expenses. I’m trying to take my time as well as stay with the activities I will truly enjoy. For instance, paying admission to see a cathedral almost never makes my list.

A great deal of guides on the internet mention churches as the must-sees. I ignore them totally unless there is something different about them. For example, I paid for a tour in Lima to see the catacombs but, other than that, I’d rather utilize the money elsewhere.

What are a few of the lessons you’ve discovered so far?
I am discovering exactly how to not stress about plans or money, which was something my mom was always trying to teach me. I’m actually living my dream, as well as it’s foreign to me not to have something or somebody to concern about. “If you’re gonna worry, don’t pray. If you’re gonna pray, don’t worry,” is what she would always say. I was never extremely great at it (to her dismay), however I believe she would be happy with exactly how I currently am. My belly is always full as well as I’m seeing something new every few days. What more might I ask for? next up, to work on my patience…

What’s the worst thing that’s happened? Do you believe it might have been prevented?
Áno! My phone got pickpocketed! It was totally preventable. I was in Baños as well as I needed a rain jacket since it rains every other second there. I wasn’t utilized to the pockets as well as my phone was hanging out slightly. I was just totally comfortable — it’s extremely risk-free there, so I didn’t believe I had to worry. I noticed it was gone almost immediately. I was pissed since I just paid off that phone to ensure that I might take it on the trip! Sigh…

Finally, what’s been your preferred moment so far?
My preferred moment is a tie between jumping off the bridge in Baños as well as snorkeling with sea lions as well as turtles in the Galápagos. Both moments were surreal. I liked jumping from the bridge since I’ve always liked heights. When I watched the video of my jump, it seemed to occur so quickly. however in the moment, the autumn felt like it took forever. It felt so long that I failed to remember I was tethered as well as almost felt like I was flying. I would do it a thousand more times.

The water in the Galapagos was so remove as well as lovely as well as the animals were so unafraid as well as curious. The possibility to obsEtry zblízka, rovnako ako s nimi interakcia bola taká krásna. Páčilo sa mi pocit, akoby som bol súčasťou iného sveta. Chcem len milión ďalších okamihov.

V dodržiavaní mesiacov bude Heather navigovať v Južnej Amerike, Európe, Afrike a juhovýchodnej Ázii. Keď pokračuje, budeme sa dodržiavať spolu, aby sme získali viac podrobností o jej ceste, skúsenostiach, zátarach, rozpočtovaní, ako aj o čokoľvek medzi tým! Okrem Instagramu môžete vyhovieť svojim cestám na svojom blogu Heather-dannyelle.com. Rovnako sa tu podelí o niekoľko svojich skúseností!

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj New York Times veľmi populárny sprievodca brožovanosťou po World Travel vás naučí presne, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste sa uistili, že sa dostanete z vychodenej cesty, ušetríte peniaze a tiež máte hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu nájdete viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite cenovo dostupný let pomocou SkyScanner. Je to môj preferovaný motor prehľadávateľa, pretože vyhľadáva webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to komplexná bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, pretože sa nemôžete pokaziť a využiť ich na vašej ceste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *