Cestovný sprievodca do Nakatsugawa – Japonský skrytý drahokam


Už ste niekedy cestovali niekde, o čom ste pôvodne nevedeli nič, ale potom ste sa zamilovali? Pre nás to bol Nakatsugawa. Naše 3 dni strávené v tomto malom horskom meste v prefektúre Gifu sa stali jedným z vrcholov všetkých našich ciest v Japonsku.

Mnoho ľudí počulo o neďalekom Takayame a Shirakawago (dve miesta, ktoré sme navštívili v minulosti), ale nachádza sa v rovnakej prefektúre, nájdete Nakatsugawa-ďalšie miesto v nevyhnutnosti. Vďaka tradičným dedinám, turistickým trasám, prírodnej kráse a kultúrnych aktivitách, ktoré sú ponúkané, je tento cieľ v Japonsku v tejto goldilocksovej pódiu – nie je to mesto duchov, nie je príliš zaneprázdnené, je to správne.

Obsah
Úvod do Nakatsugawa
Veci, ktoré treba vidieť a robiť v Nakatsugawe
Preprava v okolí a okolí Nakatsugawa
Kde zostať v Nakatsugawe
Záverečné myšlienky
Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

V tomto článku sa podelím o svoje skúsenosti s touto menej navštevovanou časťou Japonska, doplnené o to, ako chodiť po trase Nakasendo, čo robiť v Nakatsugawe, ako sa tam dostať, kde zostať a viac.

Najprv si však nenechajte ujsť naše cestovné video z Nakatsugawa!

Úvod do Nakatsugawa

Keď nás cestovný ruch Nakatsugawa pozval, aby sme zažili veci, ktoré treba vidieť a robiť v Nakatsugawe (a okolí), tešili sme sa na návštevu, ale úprimne sme o tejto časti Japonska veľa nevedeli.

Vedeli sme, že bude zasadený do ohromujúceho japonského vidieka, ale neuvedomili sme si, že je toľko kultúrnych vecí, že to bolo dosť offtrack a že tu prechádza turistická cesta, ktorá prechádza mesto, ktoré spája Kjóto do Tokia!

Ako ľudia, ktorí milujú turistiku, to bola hudba pre naše uši.

Turis the Nakasendo Trail
Nemali sme asi dva týždne, aby sme sa zvýšili po celej ceste Nakasendo (Nakasendo Trail), ale mali sme dosť času na dlhú túru. Táto trasa je vrcholom každej cesty do regiónu, ale v Nakatsugawe je viac ako len tento starodávny chodník.

Mesto je obklopené horami (vrátane Mount Ena), ohromujúcimi parkami, historickými domami a 480-ročný hrad s výhľadom na rieku Kiso. Okrem toho je možné v rámci mestských limitov objaviť kaligrafiu, meditáciu, čajové obrady matcha, pivovar a divadelné predstavenia.

Toto je miesto, kde budete chcieť stráviť nejaký čas skúmaním – veci, ktoré môžete robiť v Nakatsugawe a okolitých oblastiach.

Počas našej cesty sme mali s nami anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý nám ukázal rôzne pamiatky a veci, ktoré treba urobiť. V Japonsku nie je veľa angličtiny, takže bolo príjemné nechať ho vysvetliť, čo sme videli a robili. Je zrejmé, že tu môžete cestovať samostatne, ale mať sprievodcu skutočne oživil miesto.

Nás s naším sprievodcom cestovným sprievodcom UKisu-san

Veci, ktoré treba vidieť a robiť v Nakatsugawe

Náš trojdňový výlet bol plný aktivít. Určite sme mohli stráviť okolo 10 dní skúmaním prírody, turistických hôr a návštevných parkov v tejto oblasti – a mohli sme stráviť tri týždne jednoducho pešou turistikou Nakasendo Trail!

Tu je zoznam najlepších vecí, ktoré treba vidieť a robiť v Nakatsugawe na základe mojich skúseností z prvej ruky.

Trasa Trail Nakasendo

Musím to dať na prvom mieste na zoznam vecí, ktoré treba robiť v Nakatsugawe. Tento starodávny chodník Edo Bellowway spája Kjóto s Tokiom (vzdialenosť 534 km / 332 mi). Počas 17. storočia by bola táto trasa naplnená lordmi, samurajom, pútnikmi a obchodníkmi.

V týchto dňoch môžu cestujúci stráviť 15 alebo viac dní turistikou touto cestou, zatiaľ čo prechádzajú okolo vidieckeho vidieka, lesmi a mnohými starými poštovými mestami.

Ak nemáte viac ako 15 dní alebo jednoducho nechcete tráviť toľko času turistikou, je možné prejsť časťou trasy Nakasendo, ako sme to urobili.

Pešia turistika pozdĺž ohromujúceho chodníka Nakasendo z Tsumago do Magome

Začínajúc v dedine Tsumago (v prefektúre Nagano) sme sa vyrazili cez mesto, popri rieke Araragi a do lesa. Prírodná trasa meandrovala cez týčiace sa stromy, okolo menších post miest a cez mosty pokryté machom, čo nás prekvapilo malými obchádzkami smerom k skrytým vodopádom.

Špinové chodníky sa v niektorých etapách zmenili na kameň a keď sme boli bližšie k mestu Magome, krajina sa otvorila. V niektorých bodoch počas túry sme sa zastavili na početných fotografiách a len aby sme si užili výhľad. Navyše, pre turistov bol pre turistov úžasný čajovník (náklady na čaj sú darom). Po popíjaní zeleného čaju sme pokračovali smerom k meste Magome (jan the Gifu Prefecture).

A little detour lead us to this stunning waterfall
This popular town is where many people check out to enjoy the view of mount Ena, which was also a lookout point for the Samurai to keep an eye on intruders. After enjoying the view, continue on past the town of Magome where the scenery morphs from closed-in forest and river to wide-open farmland. This change in landscape is amazing and we enjoyed seeing the differences on the hike. 

We also came across the Suwa Shinto Shrine, Torii Gates at the Asahigaoka Park, and ancient stones on the walkway at Ochiai which are remaining from the Edo Period!

One of the highlights of the Nakasendo way – torii gates

The Nakasendo trail is a walk you don’t want to miss and if you don’t have time to do the entire 15+ day route, I recommend hiking from Tsumago to Nakatsugawa (approximately 16 kilometers). You can either break up the journey by spending a night in Magome (after walking for 8 kilometers before continuing on and spending your second night in Nakatsugawa) or, you can complete the whole route from Tsumago to Nakatsugawa in one go and sleep in Nakatsugawa. We hiked with Ukisu-san who spoke terrific English and was able to tell us about the history of the area, and he hiked at a pace we liked! While we enjoyed having a guide, the trail is well-marked so you definitely don’t need one. For information on hiking with Ukisu-san, please send us an email. For more information on the Nakasendo Way, click here.

Visit Magome Town

As I mentioned above, Magome is a main point along the Nakasendo Trail, but for those who aren’t into hiking, you can still check out this town on a day trip from Nakatsugawa. Magome town is surrounded by farmland with panoramic views of mount Ena (2,191m / 7,188 ft), which is located in the central Alps and is the peak of the Kiso Mountains Range.

The cedar buildings in the town are set along the cobbled road which cuts through the small town. It’s a short, steep climb from the entrance of Magome to the main viewpoint, but along the way, there are numerous places to stop off for tea, chestnut treats, or simply to sit and watch the world go by, as the local residents enjoy robí.

A couple of pals enjoying the sunny day in Magome

From Nakatsugawa there are frequent buses to Magome. It takes around 25 minutes to get there from the Nakatsugawa station and costs 570 yen ($5.25). Buses run from around 7:30am to 6:00pm. spend some time enjoying the museums, the atmosphere and the surrounding area of Magome before returning to Nakatsugawa on the same bus.

Walk to Naegi Castle

Another highlight of our trip to Nakatsugawa was the 480-year-old castle that sits on a plateau overlooking the Kiso River. constructed by using the natural surrounding boulders, The Naegi Castle ruins are built into the land, and were in much better condition than I thought they would be — and surprisingly, they reminded us of Mayan ruins in Mexico. 

The view of the river and of the city of Nakatsugawa from this vantage point is amazing.

Naegi Castle ruins

There are a few ways to check out these castle ruins — you can drive up to the top and walk for about 10 minutes, take a bus partway up and walk for around 20 minutes, or hike the trail through the forest, across streams, and alongside castle wall ruins as we did! The walk was uphill with 47 switchbacks and took us about an hour. 

From the Nakatsugawa Station, take the Kashimo bus for around 12 minutes before arriving at Naegi. From there, it’s about a 20-minute walk to the ruins. If you have your own vehicle, you can drive closer to the top and walk for just 10 minutes.

Hiking up to the Naegi Castle
See the Waterfalls at Yumori Park

We were already blown away by the incredible nature of the Nakasendo Way, and the stunning bamboo forest and other foliage surrounding the Naegi Castle, but Yumori Park was pretty amazing as well!

When we visited, we checked out the Ryujin waterfall which is said to have healing properties and sends power to those who visit. surrounding the crystal-clear waters were numerous trees and suspension bridges crossing the river. Nearby, there’s another waterfall “Copper Hole”, and you can also camp here in the park. This is another pristine natural space in Nakatsugawa that I recommend visiting. 

The waterfall aPark Yumori – Voda bola taká čistá

Ak sa chcete dostať do parku Yumori zo stanice Nakatsugawa, vezmite si vlakovú linku Chuo (ktorá je súčasťou vášho železničného priechodu JR) asi 9 minút. Vystúpte na stanicu Sakashita a prepnite do linkovej autobusu Yumori asi 15 minút. Vystúpte na zastávku Yumorikoenguchi a choďte asi 8 minút, aby ste sa dostali do parku.

Preskúmajte backstreets of Nakatsugawa

Keď navštevujete Nakatsugawa, možno sa mýlite v tom, že si myslíte, že existuje iba jedna hlavná cesta (ktorá je na ceste Nakasendo), ale existujú aj ďalšie tajné backstreety, ktoré stojí za to preskúmať.

Ziggovali sme a zagovali okolo obytných domovov, doplnené kuracími prevratmi, kvetmi a rastlinami. Prekročili sme malé potoky a privítali sme srdečné privítanie od obyvateľov, ktorí sa čudovali, čo robili cudzinci USA, ktorí skúmali tieto úzke ulice. Bez nášho sprievodcu by sme sa určite stratili! Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto pešej prehliadke (ktorá obsahuje pivovar Sake, pozrite sa a ochutnajte), kliknite sem.

Backstreets z Nakatsugawa

Vyskúšajte meditáciu Zen

Meditácia Zazen (sedenie) je disciplinovanejšia ako normálna meditácia. Okrem iného sedíte v plnom lotosovom pozícii, vaše držanie tela musí byť perfektné, a ak sa denne snažíte alebo sa nesamerujete správne, dostanete od mnícha škatuľu s drevenou paličkou, aby ste sa dostali späť do zóny. Má to byť povzbudivé, nie disciplína na odstránenie. Po tom, čo som počul hlasný zvuk Nicka, ktorý sa dostal na jeho lichobežník, pravdepodobne by som nabudúce požiadal o nekontaktnú meditáciu.

Navštívili sme ohromujúci budhistický chrám Zensho-ji a sme radi, že sme sa dozvedeli, že rezidentný kňaz (Shoten Iguchi-san) bol veľmi láskavý a hovoril anglicky. Existovali tiež anglické brožúry, ktoré nám dali poučiť, čo robiť/nerobiť.

Sedel som v polohe Lotus, zatiaľ čo Nick sedel so skríženými nohami, asi 20 minút-tento typ meditácie sa zvyčajne koná 30-60 minút, ale urobili sme maximum! Kliknite sem pre pokyny do chrámu Zensho-ji.

Ďakujem za meditáciu!

Naučte sa, ako robiť kaligrafiu

Od jedného kňaza do druhého sme sa zastavili v chráme Kofuku-ji, aby sme sa naučili, ako robiť kaligrafiu. Prekvapivo sme po všetkých našich cestách do Číny a Japonska nikdy nepokúsili napísať naše mená (alebo žiadne slová) v kaligrafii.

Privítal nás kňaz Kouyu-san a boli privítaní do budhistického chrámu. Sedeli sme pri stole, keď sme sledovali, ako Kouyu-san bez námahy napísal naše mená (a kozy na ceste!) S rýchlymi a hladkými pohybmi jeho kaligrafického pera.

Cvičili sme mnohokrát, prechádzali sme asi siedmimi listami papiera, až kým sme necítili, že sme ho „zvládli“. V skutočnosti sme to nemali, ale skúsili sme to najlepšie a naozaj sme si tento zážitok užili.

Partner Kouyu-san hovorí plynule anglicky, takže je to pre cudzincov úžasná aktivita. Chrámy Zensho-ji a Kofuku-ji sú len 5 minút chôdze od seba, vďaka čomu sú oboje celkom ľahké. Kliknite sem pre pokyny do chrámu Kofuku-ji.

Trieda kaligrafie v Nakatsugawe

Jedzte jedlo s príchuťou gaštanu

Mesto Nakatsugawa je známe svojimi gaštanmi. Z tohto dôvodu nájdete gaštanové sladkosti (kuri kinton), gaštanovú zmrzlinu a ďalšie. Kuri Kinton je už dlho obľúbeným japonským ľuďom tu v Nakatsugawe – v skutočnosti je tento sladký od roku 1900.

Nick a ja sme sa naučili, ako urobiť tento tradičný sladký v dedine Charkory, a hoci F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *