10 Najlepšie taiwanské konvenčné jedlá [najlepšie regionálne jedlo na Taiwane]


sa nezmiešajú medzi Taiwanom a Thajskom. Aj keď má podobný názov, obidve sa nachádzajú v rôznych regiónoch. Zatiaľ čo Thajsko je nezávislá krajina, Taiwan je v Čínskej legislatíve. Aj keď je to podľa čínskeho právneho predpisu, Taiwan tiež pozostáva zo 16 kmeňov domorodcov.

Ak chcete o týchto kmeňoch oveľa viac porozumieť, môžete ísť do domorodej kultúrnej dediny Formosan. Kombinácia domorodcov, ako aj pevninskej Číny, ktorá produkuje zreteľnú kultúru vrátane jej jedál.

Na Taiwane je tak veľa regionálnych jedál, ktoré môžete vyskúšať. Nielen konvenčný proces s dlhým procesom, ale rovnako občerstvenie ako pouličné jedlo, ktoré uspokojí váš pobyt v tejto krajine. Práve tu je zoznam najlepších regionálnych jedál na Taiwane, ktoré by ste si nemali nechať ujsť:

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Dva dni cestovné sprievodca do Taipei – veci, ktoré môžete robiť v Taipei, Taiwan

Zoznam najlepších luxusných hotelov na Taiwane

3 dni v Taipei, Taiwane – itinerár, cestovné náklady a tipy

Objavovanie Kaohsiung, Taiwan

Ultimate Guide to Taiwan Night Market, ako aj pouličné jedlo

Obsah

1. Stinky tofu
2. Oyster mee sua
3. Hovädzie rezance polievka
4. Xiao Long Bao (knedle)
5. Dan Zai rezance
6. Krvný koláč ošípaných
7. Hong Dou Tang (polievka z červeného hrášku)
8. Tsua Bing (Snehový ľad)
9. Shui Guo Bing (ovocná zmrzlina)
10. Bublinový čaj / zhēnzhū nǎichá

1. Stinky tofu

Foto: Morgan Calliope CC od 2.0
Nemôžete uviesť, že ste niekedy šli na Taiwan, ak ste to nikdy neskúšali. Stinky tofu, ktorý sa považuje za extrémne jedlo, je fermentovaný tofu, ktorý má jedinečný zápach. Početné pouličné stánky dokonca aj reštaurácie majú v ponuke smradlo tofu. Napriek svojmu výraznému zápachu má smradlá tofu príjemnú chuť. Je to trochu jesť rutinné vyprážané tofu, ktoré je ochutené množstvom sójovej omáčky a cesnaku.

Stinky tofu má tiež početné účinnosti, ako je normalizácia tráviacej funkcie, ako aj vyživovať brucho, ako aj udržať vašu pokožku zdravú. Ak toto jedlo skúšate prvýkrát, odporúčam, aby ste vyskúšali vyprážané, pretože má menší zápach ako tie varené.

Shilin Night Market je to najlepšie miesto, ktoré chcete ísť, keď chcete vyskúšať toto exkluzívne jedlo.

2. Oyster mee sua

Jedlo založené na rezancoch je typické jedlo vo východnej Ázii, najmä v Čínskej republike vrátane Taiwanu. Existuje veľa druhov taiwanských rezancov, ako aj Oyster Mee Sua je jedným z nich.

Rezance sa podávali spolu s ustricami a črevmi ošípaných. Niektorí z vás nemusia byť tak dobre radi na črevných jedlách, nikdy však nie je zlé mať chuť na túto jemnú mee sua. Vývar tohto jedla bol vyrobený z vločiek Bonito, sušených rýb, ako aj s vývarom hydiny.

Kombinácia ustrice, ošípaných čriev, ako aj vývar, ktorý produkuje pikantnú chuť, ako aj hladkú textúru. Početné stánky na Taiwane, ktoré slúžia tomuto menu na svojom mieste. Nebude ťažké objaviť ho.

3. Hovädzie rezance polievka

Foto: T.TSeng CC BY 2.0
Ďalším rezancovým jedlom, ktoré by ste mali vyskúšať na Taiwane, je hovädzia rezancová polievka. Taiwančania milujú toto jedlo do tej miery, že vytvorili festival venovaný hovädzej rezancovej polievke, ktorá sa zvyčajne konala 1. septembra do 15. októbra. Festival s názvom „Festival hovädzieho mäsa z hovädzieho mäsa Taipei“. Ak máte radi rezance, nezabudnite si tento festival nechať ujsť.

Rezance sa podávali spolu s hovädzími kotletami a zeleninou varenou v hovädzom vývaru. Toto regionálne jedlo na Taiwane je možné rýchlo objaviť na Taiwane, od pouličných stánkov po štýlovú reštauráciu, ktorá má na svojom jedálnom lístku túto hovädzú rezancovú polievku.

4. Xiao Long Bao (knedle)

Foto: Ruocaled CC od 2.0
Popularita na celom svete, toto čínske jedlo s názvom Xiao Long Bao alebo Dumpling je nevyhnutnosťou jedla menu. Taiwanská verzia Xiao Long Bao je úpravou z verzie Šanghaj.

Kožné cesto knedlu naplnené mletým bravčovým mäsom, bravčovým mäsom s krabovými vajcami, zeleninou, kuracím mäsom alebo bravčovým mäsom s hľuzovkou. Zahŕňa v ňom tiež hrubú zásobu. Keď ho uhryznete, bude mať pocit výbuchu pochádzajúci zo zásoby, ktorá sa uvoľňuje z cesta.

5. Dan Zai rezance

Dan Zai Noodle alebo to tiež môžete nazvať Tan Tsi Noodle je prominentné jedlo, ktoré vzniklo v Tainan City. Má malú časť, rovnako ako by ste mohli chcieť zjesť niekoľko porcií tohto jedla, keď ste v štáte hladujúcim. Miestni obyvatelia ich zvyčajne potešia ako občerstvenie namiesto vhodného jedla.

Rezance Dan Zai boli vyrobené z rezancov, ktoré sú nasiaknuté na slanom vývaru. Podáva sa spolu s bravčovým mäsom, krevetami, klíčkami fazule, koriandermi, cesnakom, sójovou omáčkou, ako aj varenými vajcami ako zálievky.

6. Krvný koláč ošípaných

Foto: Carrie Kellenberger CC od 2.0
V krajinách východnej Ázie bola krv ošípaných spracovaná ako chutné jedlo a má veľa fanúšikov. Zatiaľ čo v Južnej Kórei je tento druh jedla zvaný Sundae, na Taiwane sa nazýva Ti-Hoeh-koé. Toto jedlo je jedným z najvýznamnejších Snull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *