Grand Canyon Národný park Plán


Hlboká. Desať míľ široký. Sto šesťdesiat kilometrov dlhé. Grand Canyon, ktorý pokrýva 1,2 milióna akrov v severnej Arizone, je úchvatným aktom geológie. Teddy Roosevelt to nazval „ten veľký pohľad, ktorý by mal každý Američan vidieť.“ Panorama z ráfika je jednou z najvýznamnejších pamiatok na svete, ale Grand Canyon je oveľa viac ako len pekný výhľad. V jej hĺbkach sú skryté fascinujúce stvorenia, geologické zázraky, zrúcaniny starodávnej civilizácie a niektoré z najlepších outdoorových dobrodružstiev v Severnej Amerike.

Kde zostať

Nájdite ubytovanie v rodine v blízkosti národného parku Grand Canyon od konvenčných hotelov po súkromné nájomné útek prostredníctvom Stay22.com:

Bohužiaľ, mnoho návštevníkov Grand Canyon vystúpi zo svojich automobilov, zaujme úchvatný výhľad a potom sa čudujem, čo robiť ďalej. Nebuď taký návštevník! Grand Canyon má všetko, ale môže to byť mimoriadne ohromujúce miesto. Ak chcete skutočne vyťažiť maximum z výletu Grand Canyon, strávte niekoľko dní skúmaním ohromujúcich pamiatok parku.

Deň 1
Preskúmajte to najlepšie z južného okraja

Začnite svoje dobrodružstvo v návštevníckom centre South Rim (75 míľ severne od Flagstaffu v Arizone), ktoré poskytuje vynikajúce exponáty o histórii a geológii Grand Canyon. Ďalšia prechádzka do neďalekého Mather Point, ktorá poskytuje úchvatný výhľad na kaňon. (Poznámka: Ak sú davy ľudí zlé v Mather Point, neustále sa hýbe. Existuje veľa ďalších rovnako krásnych – a menej preplnených – pozvánky ešte viac.) Úplne bezplatné kyvadlové dopravy smerujú k populárnym hľadiskám, alebo si môžete prenajať bicykle a potešiť z jazdy. Od pohľadu po pohľad pozdĺž ráfika. V Yavapai Point potešenie z úplne novej trasy času, chôdze pre chôdza v histórii Zeme, kde sa jeden meter rovná miliónu rokov. Dokončite svoj deň západom slnka v Hopi Point, ktorý poskytuje niektoré z najlepších výhľadov na južný okraj, a potom zamierte do dediny Grand Canyon v dedine Grand Canyon v historickom parku.

Deň 2
Čas

Hrstka chodníkov zostupuje do kaňonu z južného okraja, čím poskytuje veľkolepé zobrazenie starovekej geológie Grand Canyon. Trasa Bright Angel je najobľúbenejšou cestou v parku, ale často sa preplní na jar, leto a jeseň. Menej známou, ale rovnako krásnou možnosťou je Hermit Trail, ktorá začína od pustovníkov odpočíva na konci Hermit Drive. Z dediny Grand Canyon Chytate úplne bezplatnú kyvadlovú dopravu k odpočinku hermitov a potom sledujte chodník do kaňonu. Keď sa budete pohybovať v minulosti postupne staršími vrstvami skaly, majte oči mimo ovce s veľkými rohmi, kalifornskými kondormi a fosílnymi plazovými stopami. Prineste veľa jedla a vody a nezabudnite: Turising je ľahká, turistika je ťažká. Poznajte svoje limity a dajte si dostatok času na návrat pred západom slnka.

Deň 3
Choďte k jazeru Powell

Z dediny Grand Canyon jazdite na východ pozdĺž cesty Desert View Road a vychutnajte si majestátne východné hľadiská South Rim, keď sa vydáte na najodľahlý východ parku. Po zastavení v púštnom výhľade, ktorý poskytuje pozoruhodný výhľad na rieku Colorado, opustite park a jazdí 100 kilometrov na sever k priehrade Glen Canyon a jazero Powell. Leží severne od Grand Canyon, priehrada Glen Canyon 710 stôp drží späť štyri bilióny galónov vody v Colorade, čím sa v púšti vytvára trblietavé jazero. Vydajte sa na výlet na lodi po jazere Powell a potom strávte noc v hoteli pozdĺž svojho skalnatého pobrežia.

Deň 4
Zamierte k veľkolepému severnému okraju Grand Canyon

Z prašných púšte obklopujúcich jazero Powell choďte do zalesnenej náhornej plošiny, ktorá tvorí severný okraj Grand Canyon. North Rim, obklopený boreálnym lesom, ktorý je oveľa viac pripomínajúci skaly ako púšť juhozápad, poskytuje jednu desatinu davov južného okraja-ale s rovnako nádherným výhľadom. Niekoľko skvelých turistických chodníkov sa potuluje po dobu Ťažkých lesov pozdĺž okraja, vrátane môjho osobného favorita: finále Cape, ktoré poskytuje panoramatický výhľad na východný Grand Canyon a púšte za hranicami. V noci môžete táboriť v kempe North Rim alebo zostať v kabíne v rustikálnom chate Grand Canyon.

Deň 5
Preskúmajte Grand Canyon od Mule

14-míľová cesta North Kaibab, ktorá zostupuje 6 000 stôp od okraja severného okraja k rieke Colorado, je jednou z najdlhších a mnohých krásnych chodníkov v Grand Canyon. Nemusíte však tráviť viac dní batohom chodníka, aby ste sa potešili svojimi dramatickými pamiatkami. Poldenné jazdy Mule sú k dispozícii na trase North Kaibab, zostupujúca 2 300 stôp cez viaceré skalné vrstvy. Po otočení a výstupe z chodníka (nechajte mulu urobiť všetku tvrdú prácu), poteší občerstvenie alebo kokteil na terase Grand Canyon Lodge. Držte sa na veľkolepý západ slnka a potom viste vedľa obrovského kamenného krbu pod miliardami hviezd.

Bonusový deň
Spojte sa so svojím vnútorným kovbojom

Ak máte čas (a peniaze), dokončite svoje dobrodružstvo Grand Canyon s nocou na ranči Bar 10, veľkolepý pracovný ranč hovädzieho dobytka, ktorý sa nachádza pozdĺž severného okraja. Koňnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *