Pán a pani Romance: Náš digitálny ústup


minulý víkend videl pani Romanku a ja som priblížil okraj digitálnej mapy a preč od všetkých vecí založených na sieti. Skontrolovali sme priateľov v malom meste vo vidieckom Novom Južnom Walese s názvom Putty.

V tomto podivne pomenovanom malom mestečku nie je oveľa viac ako 200 ľudí, nebolo 3G, naše telefóny nemali príjem a internetové pokrytie bolo obmedzené. Naši priatelia nemajú ani televíziu. Pani Romanka začala panikáriť. Bola virtuálnou rybou z vody a prehltala bajty.

Po chvíli sme sa však obaja usadili a vedeli sme, že na tom nie je nič iné, len aby sme zhodnotili naše životné prostredie. Posadili sme sa, kopali sme späť a potešili sa v spoločnosti našich priateľov. A čo priatelia. A aké prostredie!

Putty je malá černošská štvrť rozmiestnená po celom austrálskom bushlande. Rocky hrebene, malé potoky, lesy Gumtree, obrovské polia. Pochádzajúci z stiesneného mesta a malého bytu bol pocit priestoru neuveriteľný.

Musí to byť to, čo cíti agorafobe, keď vyjdú zo skrinky na metle a ocitnú sa na futbalovom ihrisku.

Po počiatočnom šoku sme prijali túto slobodu pocitu. Je to niečo, čo dostanete iba vtedy, keď ste preč od všetkého, a hviezdy žiaria jasnejšie ako akékoľvek svetlá mesta Highrise.

Neboli sme pripojení k sieti, aby sme sa najprv cítili slepí a uviaznutí, ale čoskoro sme našli naše pred digitálne morské nohy. To bolo tiež oslobodzujúce.

Naši očarujúci priatelia nás vychovávali kombináciou výnimočného jedla, nápojov a konverzácie. A samozrejme ich veľmi roztomilé domáce zvieratá. Cítili sme špinu a neporiadok, ktorý žije mesto. Čoskoro sme zabudli všetko na doručenia a Instagram.

Teraz, späť v dyme, sa cítime ako nový.

Takže ak sa cítite zapadnutí e -mailmi alebo dusení sociálnymi médiami, jednoducho choďte preč. mať digitálny ústup. Urobil nám to svet dobra.

A neboj sa. Internet tam bude stále, keď sa vrátite!

Už ste sa niekedy venovali digitálnemu ústupu? Kam si išiel?

Obrázky pána a pani Romance.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *