Sydney Weekend Escapes – Náš sprievodca po Maitlande, NSW


zaklinený medzi popredným vínom NSW, ako aj pobrežím, sa Maitland bežne prehliada. Tu je dôvod, prečo je Maitland jedným z najlepších víkendov v Sydney.

Maitland je v jednej strane v špeciálnom aj – závideniahodnej pozícii. Iba pár hodín severne od Sydney, je rýchlo dostatočná na to, aby ste sa dostali na víkend od toho všetkého. Na druhej strane je to trochu v zemi NO Man’s Land medzi oblasťami bieleho vína v Hunter Valley, ako aj Newcastle.

V skutočnosti sme počuli, že miestni obyvatelia hovoria tridsaťminútové mesto, ako za pol hodiny od poľovníka, ako aj to isté pre jeho novokastrského suseda.

Ale Maitland je oveľa viac ako mesto Lily-Pad. Už dosť dlho založila svoj étos do moderného, ​​zaujímavého a žiarivého cieľa, ktorý tam len čaká na ľudí, aby ho našli.

Výlety na pláž, ako aj pobrežie NSW, sa skončili trochu tropom pre Sydneysiders, ktorí sa dostali z mesta. Našťastie si všetci začíname uvedomovať si mimoriadnu hodnotu – hĺbku a príťažlivosť smerovania k oveľa autentickejším regionálnym oblastiam krajiny.

Jim, rovnako ako som sa nedávno potešil z kontroly Maitlandu, ako aj jeho okolitých miest, aby som sa pozrel na historicky, kultúrne aj „epicureally“ značnú časť štátu.

Pozrite sa na naše video o tom, čo Maitland ponúka tu:

Kliknutím doprava tu zobrazíte video na YouTube.

Kde zostať

Bronte Shop Hotel, Morpeth

Keď dom Caleb Spirit of the Spirit Patterson Pharmacy Empire, tento krásny dedičský dom sedí na primárnej ulici, čo bolo jedným z najdôležitejších miest v koloniálnej Austrálii.

Krásne, klenuté stropy, ako aj veľké, pohodlné priestory vedú k kľukatým chodbám, ako aj k balkóni s výhľadom na mesto. Samotné raňajky tu stojí za pobyt.

Tu je naše úplné hodnotenie, ako aj video prechádzka z hotela Bronte Shop Hotel.

Kasárne, tocal

So štyrmi apartmánmi, z ktorých si môžete vyberať v tejto zrekonštruovanej 150-ročnej farme, by kasárne v Tokal, pár Kms severne od Maitlandu vytvorili nezabudnuteľný a očarujúci pobyt v tejto krásnej časti sveta.

Kde jesť

Pre oveľa podrobnejšie obaly, v ktorom jesť, ako aj okolo Maitlandu, skontrolujte našu výlet do mesta Foodie tu, ale tu je zhrnutie:

Koketán

V múroch ocenenej budovy Riverlink v Maitlandskej reimaginovanej pôžitkovej štvrti poskytuje Coquun výnimočnú škálu potravín, ktoré rozpráva príbeh o susedstve, ako aj o jeho menovke s blízkym spôsobom, Hunter River.

Ako prvé meno pre rieku pre rieku má Coquun pevne pochopenie komponentov pôvodných v tejto oblasti a inteligentne ich využíva vo svojich krásne vytvorených ponukách – či už raňajky, obeda alebo večere.

Náš tip: Gnocchi, ako aj banánový puding.

Pozrite sa na naše úplné hodnotenie Coquun tu.

Rigby

Krásne štylizovaný, ako aj elegantne osvetlený, má Rigby pocit veľkej reštaurácie, ktorú by ste očakávali, že objavíte v významných predmestiach Melbourne. Napriek svojej chladnej fasáde však táto reštaurácia zachováva krajinu na zem, ktorý by ste očakávali.

Jedlá sú výdatné, rovnako dobre vyvážené, ako aj zoznam bielych vína je veľký na to, aby mal dôveru v večeru s degustáciou vínom. Tento tím otec a syna vytvoril špeciálne miesto pre miestnych obyvateľov, ako aj pre návštevníkov, aby našli výnimočné jedlo v Maitlande.

Náš tip: Cmar južná vyprážaná hydina, ako aj rebarbora.

Pozrite sa na naše úplné vyhodnotenie Rigby tu.

Icky lepkavá krvácnik

Cez rieku Hunter z Maitlandu v dedine Lorn sa The Licky Lepkal Pohatisserie robí nielen najlepšou kávou v tejto oblasti, avšak pečivo, ktoré sú také chutné, ako sú krásne.

Každý sud z rúry, ako aj chladničky Iny Lepkay je hodný Instagram, ako aj potenciálny fenomén šéfkuchára. Choďte priamo sem pri svojom nebezpečenstve … a ukážte hlad.

Náš tip: Citrónový bobuľový koláč-mení sa život.

Kaviareň

Seraphine Cafe, ktorá pracuje v najlepšej symbióze s galériou regionálnej umenia Maitland, je dôvodom, prečo sa požaduje, aby ste obdivovali exponáty MRAG. Podobne z galérie prospieva jej patrónom s niekoľkými z najchutnejších raňajok a obedových možností v tejto oblasti.

Aj s kaviarňami, ako aj s galériami, má tendenciu zatieniť druhú, avšak tu však nie. Jedlo je úžasné a na rozdiel od všetkého, čo pravdepodobne objavíte niekde inde v Maitlande, je služba rýchla a priateľská, ako aj tu je veľa plochy pre väčšie skupiny.

Náš tip: Domáce gnochi s červou a kozie syr.

Cunning Culinarian

Od brilantného Sydneyho extrémne vlastnej bitky Marionette je káva priamo tu na Cunning Culinarian výnimočnáS jedlo je ešte lepšie. Táto kaviareň je potrebná na obed aj obed, jasná, vzdušná kaviareň, ktorá sa nachádza v jednej z dedičských sídiel, ktoré lemujú Maitlandskú historickú hlavnú ulicu.

K kaviarni je tiež pripojená kvetinárka, ktorá vyrába krásne stolové kúsky, ako aj rovnako ponúka kvetinové obrazovky.

Náš tip: Najviac brehky Roll naplnený tým, čo sa vám páči pri raňajkách!

Kaviareň Heritage Gardens, ako aj čajovňa

Kaviareň, ktorá bola zasunutá v háji stromov v záhradách Heritage, je v starej drevenej usadlosti v Queenslandere. Objavte sedadlo na palube alebo vonku na ceste s výhľadom na záhrady, ako aj potešiť z výhľadu.

Jedlo je tu vynikajúce, aj keď je to úžasná listová atmosféra, ktorá vás skutočne zavedie.

Náš tip: Vysoký čaj, ktorý sa tu podáva priamo tu, stojí za návštevu.

Kaviareň pomarančovej

Odporúčanie návštevníka, kaviareň Orange Tree Cafe je ideálna na rieke v srdci Maitlandu. Jedlo sa uvádza ako vynikajúce a ak sa cítite ako dlhší obed, je to aj licencované zariadenia!

Fratelli Róm

Tiež odporúčanie návštevníka, vedľa Rigby, Fratelli Roma sa chápe pre svoje výnimočné talianske cestovné a je zaslúženým kandidátom pri uvažovaní o obedoch a možnostiach večere.

Čo robiť

Vyvrhnúť

Pre takú bitku Morpeth udrie metódu nad svoju váhu v historickom vyjadrení. Keď bolo jedným z najdôležitejších miest v kolónii, Morpeth bol prepravným centrom pre výrobky, ktoré prichádzajú prostredníctvom prístavu Newcastle.

O Morpeth je stále silný pocit, ako aj ikony Aussie, ako sú Arnotts, ako aj lekárske lekárne Spirit Patterson, ako aj kvitnúce tu v polovici 18. storočia. Vyskúšanie primárnej ulice práve tu je zábava, ako aj zastávka v jednej z krčiem sa veľmi odporúča.

Tu je oveľa dôkladnejší pohľad na Morpeth – plus video – ako aj dôvod, prečo je v Austrálii stále také rozhodujúce miesto.

Maitland Gaol

Táto historická budova na okraji mesta Maitland City bola väzenským a nápravným centrom pre niektoré z najhorších zločincov v krajine v rokoch 1848-1998. Bol to dom bankových lupičov, vrahov, ako aj vrahov – veľa predovšetkým sériového vraha Ivana Milata.

Vznik s Gaolom a objavovanie o živote práve tu nie je len fascinujúce, ale je to výrazný tip, aby ste nezlomili zákon! Vážne je história za Gaol taká zaujímavá, z podmienok, ktoré boli skoré väzni držaní od odvážnych a mätúcich prestávok vo väzení, ktoré sa tu vyskytli.

Dizajn s Gaol je ako cesta 150 rokov, keď vidíte budovy, ako aj modifikáciu ich štýlov, keď sa stretnete so zmesou.

Mreže

Regionálna galéria Maitlandu, ako aj jej vynikajúca trojpodlažná fasáda Redbrick, ktorá sa zaoberá hlavnou ulicou Maitlandu, je impozantným pohľadom. Predtým, ako to skončilo galériou, bola budova – správne – múzeum a technická vysoká škola.

V dnešnej dobe zdobia obrazovky všetkých umenia, ako aj médiá historické steny, ako aj zametacie mramorové schodiská. Od štandardných domorodých umeleckých diel až po modernistické sochy vykazuje modifikáciu sezónne a zachováva rozmanitú a fascinujúcu rozmanitosť, ktorá udržuje návštevníkov na nohách.

Seraphine Cafe je, samozrejme, sama osebe cieľom, ako aj dopĺňa dobrodružné zbierky umeleckých diel s vynikajúcimi výtvorom.

Hrádza

Beží s Maitlandovou hlavnou ulicou, kde sa približuje k brehom rieky Hunter, hráč je polopedestrianizovaná oblasť, ktorá je všetko o opätovnom pripojení susedstva s jeho maloobchodom, potešením, ako aj trhovými trhmi, okrem toho Vždy bol najlepším majetkom Maitlandu: blízkosť krásnej rieky Hunter.

Toto omladenie High Street Maitlandu zaznamenalo, že do strachu sa dostalo niekoľko neuveriteľných inovatívnych aspektov. Inštalácie pouličného umenia, obchody korčule, ktoré vyrábajú med s včelnými úľmi na streche, butiky, reštaurácie kaviarne, ako aj architektúra.

Budova Riverlink, na ktorú sme poukázali pred rozhovorom o reštaurácii Coquun, je úžasnou súčasťou súčasnej architektúry. Je to nepralelné predsieň, ktorý vytvára oblúk, ktorý orámuje rieku, keď sa pozeráte z ulice, zatiaľ čo sa pozeráte s oblúkom z brehu rieky, vyzerá to ako pozerať sa s portálom na ulicu ďalej.

Riverlink, ako aj hrádza, nedávno získali množstvo dizajnu, dizajnu a občianskych cien.

Dedičské záhrady

Oveľa viac ako vaše typické záhradné centrum, záhrady dedičstva trochu mimo mesta sa cítia oveľa viac ako krásne kurátorská galéria živých umení. Kvety, rastliny a stromy vyrábajú cesty s touto celkom krajinou a nakoniec vás viedli do kaviarne Heritage Gardens Cafe.

Za kaviarňou, ako aj vynikajúcou rozmanitosťou rastlín na predaj, trávniky, kvetinové záhony, ako aj trochu lesov produkujú kopanie chrbta, ak chcete odísť z jedlaPráve som mal v kaviarni.

Pre dlhšie pobyty …

Ak máte šťastie, že ste v meste dlhšie, ako sa snažíte ísť trochu dodatočne, máte k dispozícii množstvo možností.

Iba 30 minút sú vzdialené kopce, ako aj Vysočina oblasti Hunter Biele vinárstvo. Práve tu sú niektoré vinárstvo údolia Hunter, ktoré nám navrhol biely výrobca vín v tejto krásnej časti krajiny.

Z Maitlandu ste tiež 30 minút od hektického mesta Newcastle, ktoré v posledných rokoch tiež zaznamenalo niektoré významné úpravy vo svojom výhľade cestovného ruchu, má jedno z najpozoruhodnejších pobrežia v tejto oblasti.

S toľkým videním, rovnako ako v Maitlande, ako aj v jeho okolí, je to otázka, ktorú tam ľudia už nezačali hrnúť. V skutočnosti, keby som bol ty, dostal by som sa tam rýchlo skôr, ako davy zostúpia!

Cestovali sme do Maitlandu ako hostia destinácie NSW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *