Chiang Mai, Thajsko s mladými ľuďmi


V posledných rokoch sme sa zaoberali odchýlkou od konvenčného severoamerického výletu, ako aj vystavovali našich mladých ľudí rôznym kultúram, jazykom, tradíciám a jedlom. Cestoval som do Chiang Mai, Thajsko so svojím dieťaťom, ako aj spokojný so miláčikom, ako aj jej dieťa minulý november, v sezóne pred začiatkom každoročných dažďov zimnej sezóny.

Chiang Mail sa nachádza v severnom Thajsku a je popredná s bývalými patriotmi, dôchodcami, ako aj s účastníkmi v sobotu. O veľkosti Austinu v Texase je mesto oveľa kompaktnejšie ako Bangkok a menej zamerané na pláž ako Phuket.

Vytiahli sme našich mladých ľudí z inštitúcie na cestu a skúmali sme niekoľko rôznych metód, aby ich udržali vystavené sociálnym štúdiám, umeniu a histórii. Okrem cestovania sme strávili asi týždeň v Chiang Mai, kontrolovali sme rôzne chrámy, ako aj nákup okresných trhov, ako aj odváženie do krajiny na niekoľkých rôznych denných cestách.

Napriek blížiacej sa chladnej sezóne boli teploty každý deň v nízkych deväťdesiatych rokoch. Rozhodnutie objaviť ubytovanie s bazénom pomáhala vyvážiť vyváženie oneskorenia, ako aj prehriate telá.

Tu je niekoľko našich preferovaných aktivít priateľských k deťom, ako aj naše preferované umiestnenie na plávanie:

Noina Art Studio

Web:

Art Studio Noina sa nachádza v blízkosti severovýchodného rohu Old Chiang Mai, centra mesta s jednou štvorcou, ktoré definuje pobyty 800-ročnej obohatenej tehlovej pevnosti a priekopy. Vo svojom umeleckom štúdiu, pretože rok 2008 poskytuje Noina lekciu v oblasti ceruzky, farby vody, oleja, akrylu, ako aj zmiešaných médií. Rovnako využíva prášok na drevené uhlie na objednané portréty. Pred cestou som poslal e -mailom Noine, ako aj zorganizovaný umelecký smer pre mladých ľudí, zatiaľ čo matky dostali povinnú thajskú masáž v masážnom salóne Meechok vedľa. Mládežom sa táto aktivita páčila, ako sme sa potešili v blízkom rozmaznávaní.

San Kamphaeng Hot Springs

Web:

30-45-minútovou cestou z Chiang Mai, ako aj do okresu San Kamphaeng, sú San Kamphaeng Hot Springs, prírodná horúca pružina, ktorá dosahuje teploty presahujúce 100 stupňov Celgigrade. Návštevníci Hot Springs kupujú vajcia a umiestnia ich v bazéne minerálnej vody v blízkosti prúdu vody, ktorá strieľa zo zeme. Ďalšími aktivitami v San Kamphaeng sú thajská masáž a bazén minerálnych prameňov. Napriek teplu sme sa rozhodli plávať v bazéne (je pokryté pred slnkom, takže sa naozaj necítite tak nepohodlne). Najali sme vozidlo, ako aj šoféru, aby sme nás na deň odviedli do San Kamphaeng, a objavili sme rôzne regionálne poľnohospodárske plodiny, keď sme cestovali s krajinou. Už ste niekedy videli rastlinu Mimosa Pudica? Metóda v pohode!

Papier SA, ako aj zastrešujúce remeselné centrum

Web:

Pri metóde San Kamphaeng sme sa zastavili v papieri SA, ako aj v zastrešenom remeselníckom centre a nakupovali na pár výletných suvenírov. Chiang Mai sa chápe pre svoje papierové slnečníky, ako aj pre dáždniky, ktoré sú vytvorené s papierom (SA), ktorý sa vytvára z kôry moruše. Papier SA pokrýva bambusové vzpery, sušené a ručne maľované na mieste flotila kvalifikovaných umelcov. Za malý poplatok umelci namaľujú štýly na výrobky zakúpené v obchode s darčekmi alebo produktmi, ako je napríklad váš iPhone alebo iPad puzdro. (Na tejto fotografii umelec maľuje slona na prednej strane nášho fialového iPadu.)

Slon prírodný park

Web:

Jedna z oveľa výraznejších aktivít cestovateľov v severnom Thajsku je sústredená na interakciu s orientálnymi slonmi. Niektorí ľudia zakopávajú slony s krajinou, išli sme však do svätyne slonov menom prírodného parku slonov (nachádza sa asi hodinu na sever, ako aj západne od Chiang Mai v smere k Mjanmarsku). Slony v prírodnom parku Elephant boli zachránení pred zneužívaním, zneužitím alebo opustením. Zatiaľ čo návštevníci nie sú povolení na jemných obri, máte možnosť nakŕmiť ich melóny, kúpať ich v potoku a tiež ich pozerať na potešenie z obrovského bahenného kúpeľa. V tejto skúsenosti je zahrnutý chutný obed; Ak budete vyžadovať prestávku od slonov, vyhľadajte thajský masážny salón nájdený v druhom poschodí.

Sobotný trh

Web:

Ak pôjdete cez víkend do Chiang Mai, uistite sa, že aj choďte buď na sobotné alebo nedeľné trhy na ulici. Nachádza sa v dvoch rôznych častiach mesta, početné jedlo a predajcovia výrobkov zostavujú krátkodobé stánky. Keď chodíte s trhom, začnete vidieť presne tie isté produkty na mnohých rôznych miestach (zistili sme, že trochu výmeny je v poriadku). Vnútorné trhy, ktoré stojí za to ísť s mladými ľuďmi, sú kvetinové trhy Chiang Mai, ako aj trh Warorot, ktoré sú v pešej vzdialenosti. Chiang Mai má tiež čínske mesto, ale nechodili sme do tohto okresunull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *