Sagada Weaving: Mountain Province, Filipíny


Vzrušene som zavesil fotoaparát okolo krku, keď som vyskočil z vozidla a šliapol sa smerom k komplexu Sagada Weaving, aby ho privítala iba znakom „bez snímania obrázkov“, ktoré sa nachádzajú na značke dvere. Práve keď som sa chystal zložiť svoju kameru a odložiť ju späť do tašky, jedna z dám, ktorá tam pracuje, povedala, že je to v poriadku. Spýtali sme sa, či by sme ich mohli fotografovať, keď pracujú; zaviazala sa. Dokonca nás povzbudila, aby sme preskúmali ďalšie časti pracoviska. Od tej chvíle som vedel, že sa budem baviť v budove. Teplá pohostinnosť vždy robí cestovanie oveľa príjemnejším!

Sagada Weaving od roku 1968 spája kvalitné výrobky, ako sú tašky, papuče, suveníry a odevy, čím sa z nich stáva priekopníkom v tejto oblasti. Mnoho obyvateľov tu pracuje a hovorí sa, že je jedným z najväčších zamestnávateľov v meste. Postavili obchod so suvenírmi pozdĺž cesty, ktorú si návštevníci môžu pozrieť, či hľadajú skutočné a tradičné výrobky vyrobené v Sagade.

Môj kamarát, ktorý pózuje za tkaním tkáčstva
Vrcholom našej kontroly však bol náš krátky okamih v pracovnej sále, kde sme boli svedkami, že pracovníci vytvárajú farebné tkaniny pomocou drevených tkaných tkáčskych stavov. Bolo celkom úžasné, ako sa mi zdalo komplikované, starostlivé a trpezlivé testovanie celej veci. Dokonca som sa spýtal jednej zo žien manipulujúcich s nimi manuálne, či je ťažké to, čo robia. Odpovedala: „Hindi Naman.“

Sledovanie vlákien, ktoré bežia a spájajú sa s ostatnými, aby ste vytvorili more farieb a zreteľný vzor bol pre mňa úžasný, pretože som nikdy predtým nič také nevidel. Zatiaľ čo ma tkáčske tkáčky trochu vystrašili, keď sa pohybovali, nemohol som si pomôcť predstaviť si, ako sa môj prst strihá, pretože sa chytí medzi škaredými vláknami ako vo filme Wanted (v hlavnej úlohe Jamesa McAvoya a Angeliny Jolie, musím povedať To, že ich milujem). To je to, čo dostávam za pozeranie príliš veľa krvavých filmov.

Vlákna!
Viac vlákien!

Snažil som sa pochopiť celý proces tkania, občas hodil otázky ženám, ale cítil som sa, akoby som ich obťažoval, pretože vyzerali skutočne sústredené. Na konci našej návštevy som stále nemohol pochopiť, ako celá vec funguje, aby som bol úprimný. Myslím, že tkanie nie je pre mňa. Check Out bol však úžasnou súčasťou našej cesty. Vždy je úžasné naučiť sa niečo (alebo aspoň to skúsiť), najmä keď ste v spoločnosti srdečných ľudí, ktorí privítajú ľudí.

Sagada Weaving a Souvenír Shop
Nangonogan, Poblacion, Sagada
+63919571431

Viac tipov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

The Hanging Coffins at Echo Valley: Sagada, Philippines

Bomod-OK Falls, Sagada: Čo očakávať

Tá vec sa volá Kiltepan Sunrise: Sagada, Filipíny

Sagada Bonfire Fest in mountain Province, Philippines

CAVE CONNECTION: Next-Level Spelunking in Sagada, Philippines

Lemon Pie House: Where to eat in Sagada, Philippines

The Yoghurt House, Sagada: A Love-Hate affair

Flames and Mirrors in Sagada

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *