Top 10 vecí, ktoré môžete robiť v Almaty, Kazachstan


Almaty je veľkolepé mesto. V okamihu, keď sme tam dorazili, vedeli sme, že sa budeme baviť. Je to univerzitné mesto s množstvom mladých ľudí a je zrejmé, že v tomto meste sú nejaké ropné peniaze. Skvelé budovy sú všade, skvelé autá plavia po uliciach, ľudia sú veľmi pekne oblečení a, dobre, pekne!

Vychutnajte si chutný obed s našimi novými priateľmi z Kazachstanu
Vzali sme si sem čas a rozhodli sme sa, že na naše dni skutočne neurobia žiadne plány. Vedeli sme, že existuje niekoľko zásadných pamiatok, ktoré sme naozaj chceli vidieť, ale tiež sme strávili nejaký čas len bezcieľne putovaním.

Tu je náš zoznam najlepších 10 vecí, ktoré môžete robiť v Almaty:

1. Arasanské kúpele. Tento krásny kúpeľný dom je najlepším miestom na strávenie pár hodín. Známy ako najlepší kúpeľný dom v celej strednej Ázii a z dobrého dôvodu! Mramorová kúpacia oblasť je ohromujúca a zariadenia sú nepoškvrnené. Existujú samostatné sekcie pre mužov a ženy a môžete sa osprchovať, potešiť z pary a potiť ju v rôznych saunach. K dispozícii je aj možnosť masáže. (Cena je 1 500 kzt na Mon – Pi a 2 000 kzt na SAT a Sun.)

2. Panfilov Park. Tento park je pomenovaný po Panfilov Heroes, skupine 28 vojakov z pešej jednotky Almaty, ktorí zomreli v roku 1941 bojujúc s nacistami. Park je skvelým miestom na kopanie knihy a kužeľ zmrzliny, najmä v horúcom lete! (Zadarmo)

Vychutnajte si čerstvý vzduch v parku Panfilov
3. Zenkovská katedrála. Táto farebná katedrála sa nachádza v parku Panfilov a bola postavená v roku 1904 a je funkčným ruským pravoslávnym kostolom. Fresky vo vnútri sú krásne a vonkajšia strana je tiež senzačná. (Zadarmo)

Katedrála Zenkov v parku Panfilov
4. Zelený trh. Jednou z našich najobľúbenejších vecí v meste je návšteva miestneho trhu! Toto konkrétne miesto sa spája s čerstvým ovocím, všetkými druhmi mäsa, orechov, oblečenia a domácich predmetov. Čerstvé potraviny sú nielen chutné, ale predajcovia sú z celej Strednej Ázie a sú skutočne priateľskí. (Zadarmo … pokiaľ niečo nedostanete!)

Lahodné ovocie a orechy na zelenom trhu
5. Centrálna mešita. Táto mešita je najväčšia v Kazachstane a dá sa skontrolovať každý deň, s výnimkou piatok. Poznámka: Ženy tu musia zakryť ruky, nohy a hlavy. (Zadarmo)

Nádherná centrálna mešita … dámy, nezabudnite sa zakryť!
6. Putujte sa po pešej ulici. Skvelý čas na návštevu tejto oblasti je okolo západu slnka, keď je veľa ľudí mimo a okolo. Na uliciach predávajú ľudia tovar, hudobníci a najlepšie zo všetkých, žiadne autá! (Zadarmo)

Yum! Čerstvé bobule sú k dispozícii na predaj na pešej ulici
7. Big Almaty Lake (Ozero Bolshoe Almatinskoe). Len 30 minút jazdy južne od Almaty leží senzačné pohorie Zailiysky Alteau. Existuje tu veľa možností na turistiku a veľa miest, kde sa dá potešiť v pikniku. Jedným z najkrajších miest je Big Almaty Lake (je dlhé iba 1,6 km). Farba jazera môže byť v závislosti od ročného obdobia zelená, tyrkysová alebo dokonca sivá farba. Les je senzačný a je to skvelé miesto na získanie čerstvého vzduchu! (Dosiahnite: autobus 28 prechádza z kruhového objazdu na ulici Al-Farabi a Navoi Up Dulati, odtiaľ budete musieť vychádzať asi 15 km k jazeru; alebo si vziať taxík z mesta na asi 2 000 kzt alebo súkromným vozidlom Poplatok za 200 kzt)

Krásne veľké jazero Almaty
8. Medeu Ice Rink a Chimbulak Ski Resort. Tieto 2 miesta poskytujú najlepší denný výlet z mesta. Počas zimného obdobia si môžete obliecť nejaké korčule a lyže a v lete je to skvelé miesto na turistiku okolo údolí, alebo len skvelé miesto na obed a pivo … a zároveň si vychutnajte nádherný výhľad. (Medeu: 800kzt Vstup minúty. Je to 30 minút jazdy autobusom až do Medeu.)

Pešia turistika okolo lyžiarskeho strediska Chimbulak je v lete skvelá

9. Navštívte Kok-Tobe. Na 1 100 metrov nad hladinou mora Toto je miesto, kde si môžete vybrať skvelý výhľad na Almaty City dole nižšie. Raz na vrchole je veľa vecí, ktoré treba vidieť a robiť. Vychladnite v jednej z reštaurácií, získajte nejaké suveníry, potešíte sa z niektorých jazdy, choďte hore po horolezeckej stene a pozrite sa na bronzovú sochu Beatles! (Existujú 2 spôsoby, ako sa sem dostať: Vezmite si šnúrku od spoločnosti Dostyk & Abay Aves. – 2 000 kzt alebo autobus 95 alebo 99, 80 kzt na terminál.

10. Prejdite do opery/baletu.Almaty má skutočne dobrú hudbu a divadelnú scénu. Pozrite sa na Philharmonic, Abay State Opera alebo Balet Theatre. Existujú tri alebo štyri predstavenia týždenne a ak máte stredný rozpočet, je to skvelý večer v meste. (www.gatob.kz náklady sa pohybujú od 400 do 1700 kzt)

V tomto chladnom meste je veľa vecí, ktoré by sme ich nemohli pomenovať. Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť (#11), je len meandrovanie okolo, miešanie sa s miestnymi ľuďmi a oddávať sa čerstvého sezónneho ovocia a miestneho jedla! Určite sme sa potešili z vášho pobytu v Almaty, určite sme to urobili.

Nezabudnite sa tešiť z čerstvého sezónneho ovocia v Almaty!

Navštívili ste už Almaty? Chýbalo nám niečo? Dajte nám vedieť nižšie!

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *